Home Pel mel Kultura Salvador Dalí v Galerii Desítka. Největší výstava roku

Salvador Dalí v Galerii Desítka. Největší výstava roku

FOTO - obchodnidumzlin.cz

Nechat se okouzlit více než stovkou děl světoznámého surrealistického umělce Salvadora Dalího můžete v Galerii Desítka na střeše Obchodního domu Zlín. Je to největší mimopražská výstava jeho díla v letošním roce, která potrvá do 8. září, uvedl pořadatel Pavel Chmelík z Galerie Artrium.

V Galerii Desítka na střeše Obchodního domu Zlín začala výstava děl surrealisty Salvadora Dalího, 3. června 2022. K vidění je více než stovka děl, grafiky, sochy i užité umění.

Ve Zlíně jsou vystaveny například i litografie s legendárním tématem tekutých hodin, bizarních slonů nebo mystických nosorožců. »Nebudou chybět ale ani další díla představující průřez celou Dalího tvorbou – od grafik přes sochy až po užité umění, protože Dalí byl nejen malíř, grafik a sochař, ale věnoval se také keramice nebo designu. Z užitého umění se slavnými staly například jeho flakony parfémů. K vidění je i soubor pěti desítek ilustrací k Dantově Božské komedie nebo slavné grafiky, na nichž Dalí zachytil svou životní lásku Galu,« uvedl Chmelík.

Výstavu doplňují portrétní fotografie Salvadora Dalího, které pořídil v roce 1969 v Paříži český fotograf Václav Chochola. V galerii se také promítá dokumentární film o Dalím. Pro dětské kolektivy jsou určeny prohlídky přizpůsobené mladším návštěvníkům, které je možné doplnit zábavným testem.

Toužíte-li po nevšedním zážitku z výstavy, můžete se zúčastnit večerní komentované prohlídky, kterou vás od 21 hodin provede galerista Chmelík, a poté si budete moci do 22 hodin užívat večerní výstavu s  jedinečnou atmosférou a výhledem na večerní Zlín. V rámci večerní prohlídky budete mít také možnost shlédnout řecký promítaný dokument o životě Salvadora Dalího. Nejbližší termíny večerních prohlídek spadají na čtvrtky 9. června a 23. června, na které si v případě zájmu musíte ale udělat rezervaci, kvůli omezené kapacitě.

Zavítáte-li do Zlína ještě dnes, můžete se zúčastnit právě probíhajícího Burger Street Festivalu před Obchodním domem Zlín a to až do 20 hodin. Naleznete zde ty nejlepší výrobce burgerů z celého Česka. Kromě obvyklých hovězích burgerů, jsou v nabídce i z trhaného vepřového masa a jiné zajímavé alternativy včetně vegetariánských a pikantně pálivých.

(mac, čtk)

FOTO – ČTK/Dalibor Glück