Home Pel mel Věda a příroda Americký výrobce čipů Micron neuspěl v Číně při kontrole kybernetické bezpečnosti

Americký výrobce čipů Micron neuspěl v Číně při kontrole kybernetické bezpečnosti

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Čínský regulátor kybernetického prostoru uvedl, že produkty amerického výrobce čipů Micron Technology neprošly jeho prověrkou bezpečnosti sítě, protože představují »vážná rizika pro bezpečnost sítě«, a zakázal provozovatelům klíčové infrastruktury jejich nákup.

Čína oznámila přezkum výrobků společnosti Micron koncem března, aby zajistila bezpečnost dodavatelského řetězce pro klíčovou informační infrastrukturu a odvrátila rizika pro kybernetickou bezpečnost.

Čínský úřad pro kybernetický prostor (CAC) přezkoumal produkty Micron prodávané na čínské pevnině. Ačkoli rozhodnutí zakáže provozovatelům klíčové infrastruktury nakupovat od této společnosti, jedná se o individuální případ a Čína bude nadále otevírat svůj trh globálním podnikům, uvedla CAC.

Nezbytné opatření

»Přezkumem bylo zjištěno, že výrobky společnosti Micron přinášejí závažná rizika pro bezpečnost sítě, což představuje významné bezpečnostní riziko pro čínský dodavatelský řetězec kritické informační infrastruktury a ovlivňuje tak národní bezpečnost Číny,« stojí v prohlášení CAC.

Cílem prověrky společnosti Micron bylo zabránit tomu, aby produkty s kybernetickými bezpečnostními problémy neohrožovaly bezpečnost národní informační infrastruktury, uvedla agentura. V důsledku toho úřady požadovaly, aby čínští provozovatelé domácí kritické informační infrastruktury přestali nakupovat produkty Micron v souladu se zákonem o kybernetické bezpečnosti a dalšími předpisy země, dodala CAC.

»Společnosti a platformy mohou na čínský trh uvádět produkty a služby, pokud jsou v souladu s čínskými zákony a předpisy,« uvedla agentura v prohlášení. Jedná se o »nezbytné opatření« k zajištění národní bezpečnosti.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here