Návštěvnice si podává ruku s humanoidním robotem během výstavy China International Digital Economy Expo 2023 v Š'-ťia-čuangu v severočínské provincii Che-pej, 7. září 2023. FOTO - Xinhua/Luo Xuefeng

Podle nedávno vydaných metodických pokynů bude Čína v rámci snahy o rozvoj odvětví průmyslu budoucnosti usilovat o vytvoření předběžného inovačního systému pro humanoidní roboty do roku 2025.

Podle směrnice vydané ministerstvem průmyslu a informačních technologií se bude Čína do roku 2025 moci pochlubit řadou malých a středních podniků, které budou specializované na trh s humanoidními roboty a budou disponovat špičkovými technologiemi, a dvěma až třemi společnostmi vyrábějícími humanoidní roboty s celosvětovým významem.

Do roku 2027 bude v Číně vytvořen bezpečný a spolehlivý systém průmyslových a dodavatelských řetězců a s tím související produkty budou hluboce integrovány do reálné ekonomiky, uvádí se v pokynech.

Konkrétně bude Čína usilovat o konsolidaci výroby základních komponentů a podporu softwarových inovací v oblasti vývoje produktů, přičemž bude vytvářet scénáře pro výrobní a související odvětví.

Vývoj humanoidních robotů, odvětví budoucnosti, které má velký potenciál, zahrnuje řadu pokročilých technologií, jako je umělá inteligence, vysoce kvalitní technologie výroby a nové typy materiálů.

Čína má pro rozvoj tohoto odvětví jistý základ, ale je třeba spojit zdroje a úsilí, aby se prosadily inovace klíčových technologií, poznamenalo ministerstvo.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here