Home Pel mel Věda a příroda Čína provedla dálkovou mikronovou oční operaci pomocí technologie 5G

Čína provedla dálkovou mikronovou oční operaci pomocí technologie 5G

Lékaři učí děti znalostem o ochraně očí v Jin-čchüanu v severozápadní čínské autonomní oblasti Ning-sia Chuej, 28. května 2022. FOTO - Xinhua/Ai Fumei

Podle středečního vydání deníku China Science Daily Čína úspěšně provedla v jižní provincii Chaj-nan operaci oka na dálku pomocí chirurgického robota s technologií 5G mikrometru.

Operace proběhla 23. června a po měsíci pooperačního pozorování byla potvrzena jako bezpečná a stabilní, uvedl profesor Lin Chao-ťien z Oftalmologického centra v Čung-šanu na Sunjatsenově univerzitě.

Oční operace vyžadují od oftalmologů vysokou míru přesnosti a stability. Provést operaci na mikronové úrovni je však stále náročné kvůli fyziologickému třesu a chvění lidských rukou.

Chirurgický robot může simulovat a nahradit manuální operace, zbavit se ručního třesu a chvění a dosáhnout vysoce přesných chirurgických operací navzdory časovým a prostorovým omezením díky technologii komunikace založené na vzdálené komunikaci sítě 5G.

S pomocí komunikace 5G a technologie mikro-stereoskopického zobrazování s ultravysokým rozlišením (UHD) mohou oftalmologové získat mikrochirurgické snímky pomocí UHD s nízkým zpožděním v reálném čase, a zpřesnit tak operaci, uvedl Lin.

Mikronový oční chirurgický robot byl vyvinut společně institucemi, včetně Oftalmologického centra v Čung-šanu a Školy počítačových věd a inženýrství na Sunjatsenově univerzitě.

Úspěch této 5G dálkové mikronové oční chirurgie ukázal, že lze očekávat, že lékařské služby na dálku podpoří vyvážený a přiměřený rozvoj oftalmologie v celé Číně a vyřeší nerovnoměrné rozložení vysoce kvalitních lékařských zdrojů.

Výzkumníci přislíbili, že tuto chirurgickou metodu zavedou do více oblastí použití po celé zemi.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here