Home Pel mel Věda a příroda Čína vyzvala ke spolupráci při zabezpečení v oblasti umělé inteligence

Čína vyzvala ke spolupráci při zabezpečení v oblasti umělé inteligence

Na snímku z 6. července 2023 je robot společnosti Tesla na Světové konferenci o umělé inteligenci (WAIC) 2023 v Šanghaji ve východní Číně. FOTO - Xinhua/Fang Zhe

Čínská delegace, která se ve Velké Británii účastní summitu o bezpečnosti umělé inteligence, vyzvala k vzájemné spolupráci a výměně zkušeností v oblasti zabezpečení umělé inteligence a jejího řízení na mezinárodní úrovni.

Ve středu na zahajovacím plenárním zasedání summitu vystoupil náměstek čínského ministra pro vědu a technologie Wu Čao-chuej a čínská delegace se zúčastnila diskusí o bezpečnosti umělé inteligence a o dalších problémech.

Čínská delegace představila iniciativu pro globální správu umělé inteligence, která byla oznámena na třetím Fóru o Pásmu a stezce pro mezinárodní spolupráci, jež se konalo 18. října v Pekingu, a hodlá uskutečnit dvoustranná jednání s příslušnými zeměmi.

Fotografie pořízená 22. září 2022 ukazuje inteligentní výrobní základnu společnosti Great Wall Motors (GWM) v čínském Jung-čchüanu v jihozápadní Číně. FOTO – Xinhua/Wang Quanchao

Členové delegace zdůraznili, že summit je důležitou platformou pro dialog a příležitostí k výměně a spolupráci mezi zeměmi v otázkách bezpečnosti a mezinárodní správy v oblasti umělé inteligence.

Čínská delegace zastává názor, že spravování umělé inteligence se týká osudu celého lidstva a je to úkol, kterým se musí zabývat země na celém světě.
Čína na summitu zdůraznila, že při rozvoji umělé inteligence by země měly aktivně prosazovat zásadu orientace na lidi a rozvíjet umělou inteligenci pro blaho všech, posilovat řízení a kontrolu technologických rizik a podporovat všechny strany ke spolupráci a společnému řízení na základě zásad vzájemného respektu, rovnosti a vzájemného prospěchu.

Čínská delegace vyzvala všechny strany, aby posílily zastoupení rozvojových zemí v globálním procesu správy umělé inteligence a neustále odstraňovaly rozdíly v inteligenčních a řídicích kapacitách.

Na fotografii pořízené 8. července 2021 je vidět 3D holografická projekce na Světové konferenci o umělé inteligenci (WAIC) 2021 ve východočínské Šanghaji. Ve čtvrtek byla v čínské Šanghaji zahájena konference WAIC 2021. FOTO – Xinhua/Hu Zhixuan

V souvislosti s četnými výzvami týkajícími se celosvětového míru a rozvoje by všechny země měly prosazovat vizi společné, kooperativní a udržitelné bezpečnosti pro svět, uvedla čínská delegace a požádala všechny země, aby přikládaly stejný význam rozvoji i bezpečnosti, budovaly konsensus prostřednictvím dialogu a spolupráce, vybudovaly otevřený, spravedlivý a účinný mechanismus řízení a společně podporovaly zdravý a bezpečný rozvoj globální umělé inteligence.

Čínská strana vyjádřila ochotu spolupracovat se všemi subjekty na posílení komunikace a vzájemné výměny v oblasti řízení bezpečnosti umělé inteligence a moudře přispět k vytvoření mezinárodního mechanismu s univerzální účastí a rámce řízení na základě širokého konsenzu.

Čínská delegace rovněž uvedla, že Čína je ochotna spolupracovat se všemi stranami na provádění Globální rozvojové iniciativy, Globální bezpečnostní iniciativy a Globální civilizační iniciativy a podporovat technologii umělé inteligence s cílem přinést lidstvu lepší prospěch a vybudovat společenství se sdílenou budoucností.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here