Čínské hlubinné těžební plavidlo dosáhlo při zkouškách na moři rekordní hloubky

Čínské hlubinné těžební plavidlo s velkým výkonem dokončilo námořní zkoušky v hloubce přesahující 4 000 metrů, což představuje významný průlom v technologii hlubinného dobývání nerostných surovin v Číně.

Zkoušku provedl “Pioneer II”, technický prototyp nezávisle vyvinutý Šanghajskou univerzitou Jiao Tong, uvedla v úterý šanghajská městská vláda.

»Pioneer II« dokončil pět potápěčských a těžebních operací na mořském dně, včetně rekordního ponoru do hloubky 4 102,8 metru. Poprvé tak čínské hlubinné těžební plavidlo provedlo zkušební operace v hloubce přesahující 4 000 metrů.

Těžební plavidlo je v zemi průkopníkem několika technologií, včetně vysoce mobilní hlubinné navigace ve složitých terénech mořského dna a kompozitního vrtání a těžby více druhů hlubinných nerostů.

Členové týmu obsluhují 22. června 2024 v řídicím středisku hlubinné těžební plavidlo “Pioneer II”. (Shanghai Jiao Tong University/Xinhua)
Na snímku z 20. června 2024 je zachyceno hlubinné těžké důlní vozidlo “Pioneer II” vyvinuté Šanghajskou univerzitou Jiao Tong. (Shanghai Jiao Tong University/Xinhua)
Na této fotografii pořízené 26. června 2024 je zachycen vzorek hlubokomořského minerálu odebraný hlubinným těžebním vozidlem “Pioneer II”. (Shanghai Jiao Tong University/Xinhua)
Na této fotografii pořízené 24. června 2024 je zachycen vzorek hlubokomořského minerálu odebraný hlubinným těžebním vozidlem „Pioneer II“. (Shanghai Jiao Tong University/Xinhua)

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy