Home Pel mel Věda a příroda Čínský ministr obchodu se setkal s generálním ředitelem Tesly Muskem

Čínský ministr obchodu se setkal s generálním ředitelem Tesly Muskem

FOTO - CGTN

Čínský ministr obchodu Wang Wen-tchao se setkal s generálním ředitelem společnosti Tesla Elonem Muskem. Podle ministerstva obchodu jednali o čínsko-americké hospodářské a obchodní spolupráci a také o rozvoji společnosti Tesla v Číně.

Wang uvedl, že ekonomiky Číny a USA jsou hluboce propojeny a obě strany by měly posílit hospodářský a obchodní dialog a spolupráci na základě zásad vzájemného respektu, mírového soužití a oboustranně výhodné spolupráce. Dodal, že globální hospodářský rozvoj a lidský pokrok vyžadují otevřenou spolupráci v oblasti vědy a techniky.

»Čína aktivně podporuje modernizaci Číny a rozšiřuje otevřenost na vysoké úrovni, což vytvoří nové rozvojové příležitosti pro společnosti po celém světě, včetně společnosti Tesla,« uvedl Wang.

Podle ministra bude čínská vláda i nadále poskytovat účinnou a praktickou podporu a zajišťovat stabilní podmínky pro to, aby podniky financované ze zahraničí mohly v Číně dlouhodobě prosperovat.

Musk souhlasil, že vztahy mezi USA a Čínou nejsou hrou s nulovým součtem. Vyjádřil vděčnost Číně za podporu a pomoc šanghajské továrně společnosti Tesla během pandemie covid-19. Rovněž ocenil rozvojový potenciál a vitalitu země, vyjádřil důvěru v čínský trh a tlumočil svou ochotu prohloubit spolupráci k oboustrannému prospěchu.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here