Home Pel mel Věda a příroda Čínští vědci se vydali na 13. vědeckou expedici do Severního ledového oceánu

Čínští vědci se vydali na 13. vědeckou expedici do Severního ledového oceánu

Letecký snímek pořízený 12. července 2023 ukazuje loď Süe-lung 2, jak kotví v přístavu ve východočínské Šanghaji. Čínští vědci se ve středu vydali na 13. vědeckou expedici do Severního ledového oceánu na palubě Süe-lung 2, prvního polárního ledoborce postaveného na domácí půdě, který vyplul ze Šanghaje. FOTO - Xinhua/Zhang Jiansong

Čínští vědci se ve středu vydali na 13. vědeckou expedici do Severního ledového oceánu na palubě prvního domácího polárního ledoborce Süe-lung 2, který vyplul ze Šanghaje.

Expedice, kterou organizuje ministerstvo přírodních zdrojů, má provádět výzkum geologických a geofyzikálních vlastností středooceánského hřbetu, průzkum atmosféry, mořského ledu, mořského a podpovrchového životního prostředí a také průzkum biomů a znečištění.

Projekt zvýší schopnosti Číny v oblasti ochrany životního prostředí Severního ledového oceánu a hodnocení znečištění moří a umožní získat klíčové informace a údaje potřebné pro související výzkum, jako je třeba studie zaměřená na vývoj dynamiky středooceánského hřbetu.

Kromě toho bude skupina spolupracovat s vědci ze zemí včetně Ruska a Thajska na souvisejících výzkumech s cílem podpořit mezinárodní spolupráci při arktických vědeckých expedicích.

Očekává se, že se expediční tým vrátí do Šanghaje po cestě dlouhé 15 500 námořních mil koncem září.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here