Indie provedla úspěšné zkušební přistání opakovaně použitelné nosné rakety

Indická organizace pro kosmický výzkum (ISRO) v neděli provedla úspěšné zkušební přistání v autonomním režimu opakovaně použitelné nosné rakety RLV LEX. Podle oficiálních internetových stránek ISRO bylo přistání nacvičováno na leteckém zkušebním polygonu poblíž města Čitradurga ve státě Karnátaka.

»Autonomní přistání bylo provedeno v souladu s přesnými podmínkami přistání vesmírného návratového prostředku – vysoká rychlost, bezpilotní režim, přesné přistání na stejné návratové trajektorii, jako kdyby raketa přiletěla z vesmíru,« uvedla agentura v prohlášení.

Podle ISRO bylo vozidlo zavěšeno pod vrtulník Chinook indického letectva a vyzdviženo do výšky 4,5 km. Po startu provedla RLV autonomně přibližovací manévry pomocí integrovaného navigačního, naváděcího a řídicího systému a v 7.40 (03.10 našeho času) úspěšně autonomně přistála na přistávací dráze.

Díky RLV (Reusable Launch Vehicle) LEX je sen o indické opakovaně použitelné nosné raketě o krok blíže realitě, uvedla indická kosmická agentura.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy