Home Pel mel Věda a příroda Izrael vyrobil první umělé rybí maso na světě pomocí 3D tiskárny

Izrael vyrobil první umělé rybí maso na světě pomocí 3D tiskárny

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Izraelská společnost Stakeholder Foods specializující se na výrobu umělého masa v laboratorních podmínkách vytvořila první analog rybího masa na světě pomocí technologie 3D tisku. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu navštívil výrobní závod společnosti v Rehovotu a inovativní výrobek ochutnal, uvedl premiérův úřad.

Společnost Stakeholder Foods vyrábí skutečné masné výrobky v laboratorních podmínkách bez porážky zvířat. »Dnes společnost poprvé na světě začala používat 3D tiskárnu k výrobě ryb. Premiér ochutnal laboratorně vyráběné ryby a maso a prohlédl si různé tiskárny,« uvedl úřad.

Během návštěvy výrobního zařízení Netanjahu zdůraznil, že »dochází k celosvětové revoluci ve výrobě potravin pro lidi a Izrael je světovým lídrem ve výzkumu a podnikání v oblasti alternativních bílkovin«, poznamenal úřad. Premiér uvedl, že izraelská vláda se snaží pomáhat společnostem postupovat vpřed a udržovat a rozvíjet technologické prvenství. »Dnes jsme jedli ryby vyrobené bez ryb, maso vyrobené bez krav. To je revoluce. Izrael je světovým lídrem v oblasti alternativních bílkovin a my se postaráme o to, aby byl i nadále lídrem. Brzy budou vydána nová povolení pro výrobu takových produktů, které změní svět,« řekl Netanjahu.

(cik, TASS)