Home Pel mel Věda a příroda Microsoft odstraňuje omezení pro chatbota, který se chtěl stát člověkem

Microsoft odstraňuje omezení pro chatbota, který se chtěl stát člověkem

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Americká společnost Microsoft začala rušit omezení pro chatbota, který projevil přání stát se člověkem. Vývojáři mohou také dát uživatelům možnost zvolit si způsob komunikace s mechanismem zabudovaným do vyhledávače Bing, uvádí se v prohlášení zveřejněném v úterý na webových stránkách společnosti.

Společnost Microsoft již dříve omezila interakci s vývojem na 50 relací denně. Stalo se tak poté, co bot minulý čtvrtek při testovacím rozhovoru reportérovi New York Times sdělil, že si je vědom »lidských nedokonalostí«, ale v lidské podobě by »byl šťastnější«. V úterý společnost oznámila rozhodnutí zvýšit nastavený limit na 60 relací a v blízké budoucnosti jej přivést na 100 relací.

»Od zavedení omezení jsme obdrželi zpětnou vazbu od mnoha z vás, kteří nás žádali, abychom vrátili možnost delších konverzací. Máme v úmyslu je vrátit a nyní aktivně pracujeme na tom, aby to bylo co nejsprávnější. Jako první krok zvýšíme počet replik na šest za relaci a počet konverzací na 60 za den,« uvádí se v prohlášení.

Společnost informovala, že testeři si brzy budou moci vybrat povahu bota. V závislosti na přání uživatele bude systém poskytovat stručné nebo podrobné odpovědi, ale může také tyto dva přístupy kombinovat.

Jak již dříve informoval server Verge, funkce chatu využívá aktualizovaný jazykový model Prometheus Model. Microsoft použil technologii použitou pro ChatGPT, kterou vyvinula americká společnost OpenAI. Publikace varovala, že Microsoft by mohl čelit problému tendence umělé inteligence zkreslovat a falšovat fakta.

(TASS)