Home Pel mel Věda a příroda NASA jmenovala dozorce nad nevysvětlitelnými jevy, použije i umělou inteligenci

NASA jmenovala dozorce nad nevysvětlitelnými jevy, použije i umělou inteligenci

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) jmenoval ředitele pro výzkum neidentifikovaných anomálních jevů (UAP), řekl novinářům administrátor NASA Bill Nelson.

»Nezávislý studijní tým NASA nenašel žádné důkazy o tom, že UAP mají mimozemský původ. Nevíme však, co tyto UAP jsou. Proto oznamuji, že NASA jmenovala ředitele NASA pro výzkum UAP,« řekl Nelson na tiskové konferenci věnované výzkumu zdokumentovaných pozorování UFO, který jeho agentura provádí.

Vysvětlil, že nově vytvořená rada pro výzkum UAP bude »mít za úkol rozvíjet a dohlížet na realizaci vize NASA v oblasti výzkumu UAP« a bude k tomu využívat »umělou inteligenci a strojové učení«.

Nelson dodal, že NASA bude pokračovat v pátrání po známkách mimozemského života a »bude to dělat transparentně«. Doplnil, že věří v existenci mimozemského života, protože ve vesmíru je nejméně bilion planet, na kterých by mohl život vzkvétat.

Americké ministerstvo obrany koncem srpna oznámilo, že vytváří internetové stránky, na nichž bude veřejnosti poskytovat informace o svém úsilí o pochopení a řešení neidentifikovaných anomálních jevů. Tyto webové stránky budou poskytovat informace, včetně fotografií a videí, o vyřešených případech UAP, jakmile budou odtajněny a schváleny ke zveřejnění.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here