Home Pel mel Věda a příroda První orbitální let vesmírné lodi SpaceX by se mohl uskutečnit koncem dubna

První orbitální let vesmírné lodi SpaceX by se mohl uskutečnit koncem dubna

FOTO - pixabay

První orbitální let prototypu kosmické lodi Starship společnosti SpaceX se může uskutečnit koncem dubna, oznámil na Twitteru zakladatel společnosti SpaceX podnikatel Ilon Musk.

»SpaceX bude připravena vynést Starship na oběžnou dráhu během několika týdnů, termín startu bude záviset na termínu vydání licence Federálního leteckého úřadu USA,« napsal Musk v komentáři k příspěvku uživatele týkajícího se příprav na orbitální let lodi. »První pokus o vypuštění Starship bude uskutečněn blíže ke konci třetího dubnového týdne,« dodal.

Loni v říjnu agentura Reuters s odvoláním na mluvčího NASA uvedla, že první orbitální let Starshipu by se mohl uskutečnit v prosinci. Agentura zároveň upřesnila, že pozemní testy a regulační kontroly by mohly premiérový orbitální let lodi oddálit. V červenci loňského roku zakladatel společnosti SpaceX naznačil, že první mise Starship by se měla uskutečnit v srpnu.

Opakovaně použitelná kosmická loď Starship je určena k letu k Marsu a je navržena pro přepravu 100 osob. Prototypy lodi již uskutečnily několik zkušebních letů zpět na Zemi, zatím se však odehrávaly v zemské atmosféře. Ze všech letových testů Starshipu pouze ten poslední, v květnu 2021, proběhl bez zničení vozidla.

(cik, TASS)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here