Home Pel mel Věda a příroda Si poblahopřál univerzitní fakultě a studentům k vypuštění satelitů Macao Science 1

Si poblahopřál univerzitní fakultě a studentům k vypuštění satelitů Macao Science 1

FOTO - CGTN

Čínský prezident Si Ťin-pching poblahopřál pedagogům a studentům Macao University of Science and Technology (MUST) ke startu družic pro výzkum vesmíru Macao Science 1.

Si vyjádřil své blahopřání a povzbuzení v dopise zástupcům fakulty a studentům, kteří se podíleli na výzkumu a vývoji projektu. Družice Macao Science 1 jsou prvními vědeckými družicemi pro výzkum vesmíru, které společně vyvinuly pevninská čína a Macao. Sloužily především k detekci a výzkumu magnetického pole Země a byly úspěšně vypuštěny 21. května v kosmodromu Ťiou-čchüan v severozápadní Číně.

Osmnáct studentů a členů fakulty MUST, kteří se podíleli na vývoji družic, napsalo prezidentu Siovi zprávu o dobré zprávě o úspěšném vypuštění družic a o svých pocitech z účasti na vývoji družic a vyjádřilo své přání a odhodlání aktivně se podílet na výstavbě vědeckého výzkumu čínské pevniny.

V posledních letech Macao prohloubilo vědeckotechnickou spolupráci s čínskou pevninou v oblasti kosmonautiky a dalších oblastech a dosáhlo slibných výsledků, uvedl Si.

Dodal, že budování Číny jako vědecko-technického gigantu a podpora čínské modernizace poskytují širší prostor pro rozvoj macajských univerzit a macajských vědecko-technických pracovníků.

»Doufám, že budete i nadále pokračovat v krásné tradici lásky k pevninské Číně a Macau, aktivně se zapojíte do celkového národního rozvoje, aktivně se budete podílet na budování Velké zálivové oblasti Kuang-tung-Hongkong-Macao, napomůžete mírně diverzifikovanému hospodářskému rozvoji Macaa a nově přispějete k úspěšnému uplatňování zásady ‚jedna země, dva systémy‘ v Macau,« řekl Si.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here