Home Pel mel Věda a příroda Si Ťin-pching: Prohlubuje se nové kolo vědeckotechnické revoluce

Si Ťin-pching: Prohlubuje se nové kolo vědeckotechnické revoluce

FOTO - CRI

Čínský prezident Si Ťin-pching zaslal blahopřejný dopis fóru Čung-kuan-cchun 2023. Poukázal na to, že v současnosti se prohlubuje nové kolo vědeckotechnické revoluce a průmyslové transformace. K řešení problémů společného rozvoje potřebuje lidstvo více než kdy předtím mezinárodní spolupráci, otevřenost a sdílení.

Čína podle něj pevně prosazuje strategii otevírání se světu a vzájemného prospěchu a je ochotna spolupracovat se všemi zeměmi na světě na podpoře vědeckých a technologických inovací a na podpoře vědy a technologie, aby lépe prospívaly lidem všech zemí.

Si Ťin-pching zdůraznil, že Peking by měl plně využít své výhody ve vzdělávání, vědě a technice a talentech, společně podporovat vědecké a technologické inovace a institucionální inovace, pokračovat v prosazování reformy v Čung-kuan-cchunu jako demonstrační reformní zóny, nadále urychlit jeho výstavbu na přední světový vědecký a technologický park a usilovat o špičkové technologické inovace a rozvoj odvětví high-tech.

Fórum Čung-kuan-cchun 2023 je společně sponzorováno čínským ministerstvem vědy a technologie, Národním výborem pro rozvoj a reformy, ministerstvem průmyslu a informačních technologií, Komisí pro dohled a správu státního majetku při čínské Státní radě, Čínskou akademií věd, Čínskou akademií inženýrství, Čínskou asociací pro vědu a technologii a vládou města Peking. Fórum bylo zahájeno 25. května a hlavním tématem je »Otevřenost a spolupráce pro sdílenou budoucnost«.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here