Home Pel mel Věda a příroda Velké společnosti ve Španělsku začaly svým zaměstnancům zakazovat používání ChatGPT

Velké společnosti ve Španělsku začaly svým zaměstnancům zakazovat používání ChatGPT

FOTO - archiv

Velké španělské společnosti začaly svým zaměstnancům ukládat zákazy a omezení týkající se používání chatbota ChatGPT založeného na umělé inteligenci. Informoval o tom deník Mundo.

Podle jeho informací velké podniky ve Španělsku spěchají s vypracováním pravidel pro používání ChatGPT kvůli obavám z úniku informací a chyb. »Existuje vysoká pravděpodobnost, že informace získané pomocí tohoto nástroje obsahují nepřesnosti nebo jsou nesprávné,« citoval list sdělení jedné z firem svým zaměstnancům.

Telekomunikační společnost Telefonica, jedna z největších finančních institucí v zemi BBVA a obchodní skupina Red Electrica deníku potvrdily, že používání ChatGPT svým zaměstnancům zakázaly nebo omezily. Řada dalších velkých společností rozeslala svým zaměstnancům pokyny, jak s tímto a podobnými nástroji zacházet, a další podniky vypracovaly nebo pracují na protokolech, které mají zajistit bezpečné používání umělé inteligence.

Již dříve se španělský úřad pro ochranu osobních údajů rozhodl zahájit předběžné vyšetřování americké společnosti OpenAI, která je vývojářem chatbota, »kvůli možnému porušení předpisů«. Španělský premiér Pedro Sanchez se má kvůli tomu v Madridu setkat s generálním ředitelem společnosti OpenAI Samem Altmanem.

ChatGPT byl spuštěn na konci roku 2022. Služba komunikuje s uživatelem v konverzačním režimu. Chatbot může odpovídat na doplňující otázky, uznat své chyby, zpochybnit nesprávné předpoklady a odmítnout nevhodné požadavky. Schopnosti služby vzbudily velkou pozornost veřejnosti. Novinka byla kritizována poté, co ji studenti po celém světě využívali ke zkouškám a přípravě akademických prací.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here