»Zelenost« na Asijském fóru Boao 2023

Výroční konference Asijského fóra Boao 2023 se koná ve městě Boao v čínské provincii Chaj-nan. Zelenost a nízkouhlíkovost jsou důležitá témata letošního fóra. Novinářka China Media Group (CMG) si během fóra všimla, že jak místní tropická krajina ve městě Boao, tak i služby, které garantují práci v místě konání fóra, jsou plné »zeleně«, což všude zdůrazňuje koncept ochrany životního prostředí.

Místo konání fóra poskytlo účastníkům kyvadlovou dopravu mezi různými místy a hotely. Všechny tyto kyvadlové autobusy jsou vozidla na nové energie. Díky čisté energii je doprava »zelená«.

Před Mezinárodním konferenčním centrem Asijského fóra Boao jsou k vidění řady větrných elektráren ve tvaru květin. Když fouká vánek, čistá energie generovaná rotací jejich větrných lopatek je přenášena do energetického systému Demonstrační zóny s nulovými emisemi uhlíku v Boao.

Odpadkové koše s fotovoltaickými panely v místě konání fóra. Tento druh odpadkového koše dokáže nejen automaticky otevírat víko, ale také monitoruje prostor uvnitř odpadkového koše a včas odešle upozornění, že je koš plný.

V tiskovém středisku Asijského fóra Boao si každý může vypít »kávu s nulovým obsahem uhlíku«. Tato káva se vyrábí na hoře Li-mu na Chaj-nanu a její výroba, zpracování, balení a další souvislosti jsou zelené a nízkouhlíkové.

Složka s informacemi o Asijském fóru Boao pro novináře je vyrobena z papíru DuPont. Tento materiál je nejen houževnatý a odolný, ale také 100% recyklovatelný, což je v souladu s koncepcí udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí.

V tiskovém středisku Asijského fóra Boao mohou novináři obdržet »uhlíkově neutrální« pero. Těla těchto per jsou vyrobena z recyklovaného plastu, který vznikl recyklací plastových krabiček na jídlo. Podle zpráv lze recyklací 25 gramů krabiček na jídlo vyrobit asi 10 takových per.

(pr)

FOTO – CMG

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy