Home Pel mel Kultura Andělský advent v loutkářském muzeu láká na workshopy, divadlo, mikulášskou nadílku a Anděla...

Andělský advent v loutkářském muzeu láká na workshopy, divadlo, mikulášskou nadílku a Anděla splněných přání

FOTO – Facebook/Muzeum loutkářských kultur ǀ Chrudim ǀ Puppetry Museum

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi po dvouleté pauze způsobené covidem opět chystá adventní program ve svých prostorách. Andělský advent začne v neděli 27. listopadu po 17 hodině, kdy naváže na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Resslově náměstí. Na arkádách Mydlářovského domu, kde muzeum sídlí, se opět objeví loutkový Anděl splněných přání.

»Ten bude až do Tří králů bdít nad všemi lidmi dobré vůle a jako každý rok si na jeho křídlech můžete poslat do světa svoje nejtajnější přání a prosby. Jako obvykle je připraven program pro děti včetně ‚perníčkového‘ workshopu nebo výroby vlastního andělíčka a i občerstvení pro rodiče,« uvedl Břetislav Oliva z muzea.

V pondělí 5. prosince od 15 hodin do 19 hodin bude čekat na děti Mikuláš společně s andělem a čertem v »nebeské komnatě« na půdě Mydlářovského domu. Zájemci se mohou přihlásit v muzeu telefonicky nebo osobně a rezervovat si mikulášskou nadílku. Bude spojená s drobnými úkoly v expozici, vánočními workshopy a zdobením perníčků. Cena za mikulášské »služby« pro jednu rodinu je letos 300 Kč a zahrnuje i volný vstup do dílny a malý dárek. A kdo by si chtěl tento večer jen tak zajít do muzea a nasávat mikulášskou atmosféru, tak má jedinečnou příležitost, protože vstup bude mít zdarma.

Tradiční vánoční loutkové představení se letos uskuteční již v neděli 11. prosince od 15 hodin pro děti od čtyř let. Pohádka Ovečka betlémská v podání herců z pražského Studia Damúza přinese pohled na vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Vstupné na ni je 80 korun, ale je nutná rezervace. Na středu 14. prosince od 14 hodin do 17 hodin připravilo muzeum ve spolupráci se spolkem Hurá na výlet! a Městskou knihovnou Chrudim Adventní odpoledne (nejen) pro seniory. Návštěvníci se kromě ochutnávky vánočního cukroví mohou těšit na koledy zpívané dětmi z mateřské školy Na Valech, koncert klasické hudby v podání studentů Konzervatoře Pardubice, komentovanou prohlídku muzejní expozice s dopomocí a speciální workshop zaměřený na práci se vzpomínkami.

»Kdo přinese k ochutnání svoje výrobky, bude stejně jako v uplynulých letech odměněn rodinnou vstupenkou do muzea,« dodal Oliva.

(mac)

FOTO – Facebook/Muzeum loutkářských kultur ǀ Chrudim ǀ Puppetry Museum

Předchozí článekMichal K.: V srpnu letošního roku jsem přerušil živnost na dva roky. Budu muset mít datovou schránku?
Další článekSenegal – Nizozemsko 0:2. »Oranjes« udeřili v závěru, ale lepší nebyli

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here