Home Pel mel Kultura Comic-Con Junior si dnes užily tisíce návštěvníků. Pokračuje i zítra

Comic-Con Junior si dnes užily tisíce návštěvníků. Pokračuje i zítra

FOTO – ČTK/Patrik Uhlíř

Na první ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior, který začal dnes na brněnském výstavišti, dorazily tisíce především mladých lidí. Festival přinesl na výstaviště zábavu spojenou s filmy, seriály, hrami a komiksy v žánru sci-fi a fantasy. Vesměs u každého prodejního či hracího místa se tvořil hlouček lidí, kteří si chtěli atrakci vyzkoušet. Mezi návštěvníky také chodili takzvaní cosplayeři, tedy lidé převlečení do kostýmů na motivy postav z populárních her či filmů. Především děti se s nimi rády fotily.

Akce je dvoudenní, končí zítra. Iva Pavlousková za pořadatelskou společnost Active Radio řekla, že dnešek byl v podstatě plný, protože na festivalu bylo asi 5000 návštěvníků. Na zítřek ještě vstupenky jsou, k dnešní 14 hodině jich bylo prodáno asi 3000.

Formát akce vychází z fanouškovských comic-conů, které se konají na různých místech světa včetně Prahy, v Brně má však rozšířený program pro mládež. Návštěvníci festivalu si tak již dnes užili například fotografování, autogramiády a besedy se zahraničními i domácími herci a umělci, na programu byly ale například i workshopy, soutěže, turnaje, výstavy, přednášky či prodej zboží pro fanoušky. Pavilonem E, kde se akce na výstavišti konala, procházely především rodiny s malými dětmi a také teenageři.

»Je to tady skvělé a jsem hrozně ráda, že se tato akce koná i v Brně. Líbili se mi tady především lidé v kostýmech, s řadou z nich jsem se i vyfotila. Taky bych si chtěla nějaký zhotovit, ale asi je to moc složité na výrobu,« řekla třináctiletá Eva, která na akci dorazila z Přerova.

Pravděpodobně největší hvězdou festivalu byl americký herec Noah Hathaway, kterému titulní role lovce Atreje z úspěšného filmu Nekonečný příběh vynesla popularitu po celém světě. Na festivalu je možné potkat i představitele otce rodiny Arthura Weasleyho z Harryho Pottera, anglického herce Marka Williamse, který také zahrál v Červeném Trpaslíkovi. Nepřijela ale kanadská herečka Lexa Doig, kterou znají fanoušci hlavně díky roli Rommie v seriálu Andromeda, a nedorazil ani kanadský herec Michael Shanks, kterého znají fanoušci především díky roli Daniela Jacksona v seriálu Hvězdná brána. Českou kinematografii zastupoval například herec Miroslav Táborský, který natáčí pro české i zahraniční produkce a který se objevil v projektech jako Duna, Bídníci, Eurotrip a další. Hostem festivalu je ilustrátor Jaroslav Němeček, autor legendárního komiksu Čtyřlístek.

(mac, čtk)

FOTO – ČTK/Patrik Uhlíř