Desatero zodpovědného hráče. Před ME ve fotbale nabývá na aktuálnosti!

Mistrovství Evropy ve fotbale bude dobou sázek. Dá se předpokládat, že rekordních. Mějte však na paměti, že navzdory očekávanému sázkařskému šílenství, nelze hře propadnout se vším všudy. Před závislostí varují i samy sázkové kanceláře, v čele s Fortunou. V rámci projektu Zodpovědného hraní připravily sérii rad. Desatero zodpovědného hráče může nyní nabýt na aktuálnosti…

1.) Vždy měj na paměti, že sázení a hraní je pouze zábava, nikdy se nejedná o zdroj výdělku. Plánujete vydělat na šampionátu nějaký peníz jako zdroj obživy? Pak děláte chybu. V životě – i v sázení – nelze spoléhat jen na štěstěnu. Ta bývá vrtkavá a i ve fotbale rozhodují o úspěchu a neúspěchu pouhé maličkosti, o čemž se na EURU jistě přesvědčíme plnými doušky.

2.) Předem si stanov maximální výšku sázek a definuj, kterou část svých financí na sázky používáš. Pokud má člověk spoustu zbytečných peněz, je asi jedno, jestli je utratí za holky nebo za vdolky – obrazně řečeno. Ale v momentě, kdy na hru padají rodinné finance, včetně třeba hypotéky, spoření či pojištění, je něco špatně a bude třeba říci STOP!

3.) Předem si stanov maximální částku, kterou jsi ochoten prohrát a tu dodržuj / nikdy nepřekračuj. Tohle souvisí s bodem číslo 2. Asi by bylo špatně, kdyby vaše rodina neměla co na sebe a dětem chybělo na pomůcky do školy, ale vy byste sázeli a sázeli – jako o život.

4.) Hraj pouze za své peníze, na hru si nikdy nepůjčuj. Pokud si chcete půjčit, abyste vyhráli na sázkách na EURO balík, není to správná volba. Je to vytloukání klínu klínem. Půjčím si, prohraju. Věřím, že příště se to zlomí. Jak na to? Půjčím si znovu. A dluhy narůstají a narůstají.

5.) Využívej nástroje provozovatelů na možnost nastavení všech finančních limitů a limitů času stráveného na hře. To je právě jeden z klíčových bodů projektu Zodpovědného hraní. A my jsme se tomuto tématu věnovali zde.

6.) Hraj pouze v dobrém stavu mysli, bez požití alkoholu či drog nebo jiných omamných látek. A jen pokud nejsi v depresi či nemáš osobní problémy. Když se člověk napije, ztrácí zábrany. A to i v případě, že zrovna slavíte výhru českého týmu. Je totiž pravda pravdoucí, jak se tak rádo říkává, že s chladnou hlavou bychom některé věci neudělali. A po vystřízlivění se člověk leckdy diví. Tak aby to nebyl i váš případ…

7.) Sázej a hraj pouze tam, kde se hraje legálně a podle korektních pravidel. A ještě něco – s pravidly dané hry se vždy seznamte dříve, než začnete hrát. O tom je koneckonců i sport jako takový…

8.) Při hře si vždy dělej pravidelné přestávky. Ano, mistrovství Evropy ve fotbale, to bude dennodenní smršť, ale ani v tom případě není radno sedět u on-line sázek 24 hodin denně. I mužstva si dopřávají pravidelné pauzy. Je to dáno tím, aby si odpočinula, a pak jim vše půjde lépe od ruky (nebo spíše od nohy). Proč by tomu mělo být jinak i u dalších činností, včetně sázení!?

9.) Nikdy nezkoušej zvrátit své prohry. Prohru člověk musí uznat a se střízlivou myslí ji rozebrat. Ne ji hned pokoušet za každou cenu zvrátit. Tak by ostatně mohla znít rada i pro fotbalisty a trenéry pro německý svátek fotbalu…

10.) Pravidelně si kontroluj své chování při hře. A svůj volný čas naplň i jinou zábavou. Pokud má člověk v životě jen jeden koníček, je to důkaz jednotvárnosti a stereotypu. A nese to s sebou i větší riziko závislosti. Takže pozor – najděte si vedle hraní čas i na aktivní sport, kutilství, cestování či – a to je to nejdůležitější – rodinu a přátele. Společné chvíle jsou k nezaplacení!

(koz)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy