Home Pel mel Volný čas Festival delikátních chutí provoní Prahu

Festival delikátních chutí provoní Prahu

FOTO - web Novoměstské radnice

Gastronomický Festival delikátních chutí zahájí v neděli 19. března novou sezonu food akcí u pražské Novoměstské radnice. Nabídne svěží chutě z nejrůznějších koutů světa, oblíbené cizokrajné pochoutky i dosud málo známé pokrmy či nápoje.

Na návštěvníky budou čekat chutě slané i sladké, kyselé, hořké i umami. Z připravovaných delikates to budou mimo jiné antipasti, cannoli a olivy ze Sicílie, tyrolské speciality jako sýry, špek, klobásky a džemy nebo dobroty indonéské kuchyně, DIM SUM čínské knedlíčky, spring rolls, pork bun (bůčkové nebe), street food karibské kuchyně, tacos a tortilly, raw kuličky a řezy. Chybět nebudou francouzská vína a skvělá káva, bio i bezhistaminová vína, vinná chutney, vinné paštiky. Festival plný skvělých kuchařů, výborné atmosféry i kultur z celého světa je ideální zastávkou při nedělních procházkách v samém srdci jarní Prahy.

»Nabídku již několik let sestavujeme tak, aby si na své přišel každý. Milovník masa i vegetarián, návštěvník konzervativnější i ten, kdo rád objevuje chutě z druhého konce světa. Velkým tématem je pochopitelně i veganství, celková udržitelnost (sezonnost, lokálnost atd.) a alternativní směry ve stravování. Také to nás zajímá a sestavu na festival se snažíme pokaždé vyladit tak, aby reflektovala potřeby návštěvníků i vývoj společnosti a jejích potřeb,« ujistila Zuzana Menhartová, dramaturgyně a produkční festivalu.

Vstup na Festival delikátních chutí je zdarma a začne v neděli 19. března desátou hodinou a ukončen bude v 18 hodin.

Festival se koná na nádvoří Novoměstské radnice a v přilehlé části Karlova náměstí v Praze 2, kam je bezbariérový přístup a probíhat bude rovněž v historickém Mázhauzu Novoměstské radnice v přízemí. Do Mázhauzu je přístup z nádvoří a z Karlova náměstí po dvou schodech. Pro vjezd a výjezd invalidního vozíku je možné si zapůjčit u ostrahy Novoměstské radnice ližiny.

»Předchozí jarní vydání našeho festivalu ukázalo, že neděle je pro takovou akci ideální den. Lidé si rádi zajdou na sváteční oběd procházkou do centra Prahy, nebo se u nás zastaví po cestě z víkendu. Událost v sobě navíc spojuje skvěle dostupnou lokalitu hlavního města, jedinečnou historickou atmosféru Novoměstské radnice a kulturní vyžití v rámci metropole,« dodal Albert Kubišta ředitel Novoměstské radnice.

(mac)

FOTO – Facebook/Festival delikátních chutí_jaro 2023, web Novoměstské radnice

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here