Home Pel mel Kultura Jedenáctidenní Velikonoční jarmark probudí historické centrum Olomouce

Jedenáctidenní Velikonoční jarmark probudí historické centrum Olomouce

Velikonočním jarmarkem ožije od pátku 31. března do Velikonočního pondělí 10. dubna historické centrum Olomouce. Lidé si na jarmarku budou moci koupit velikonoční sortiment, zaposlouchat se do vystoupení hudebních skupin nebo zhlédnout divadelní představení. Centrum města bude mít velikonoční výzdobu, sdělila Monika Řehulková z obecně prospěšné společnosti Kulturní Olomouc, která akci pořádá.

Velikonoční trhy v centru Olomouce podle Řehulkové nabídnou například farmářské výrobky i řemeslné stánky s ručně malovanými kraslicemi, keramikou, proutěným či dřevěným zbožím. »Horní náměstí tak bude velikonočně nastrojené, centrální plocha mezi stánky bude mít velikonoční výzdobu v podobě pomlázek a velikonočního věnce. Okolo pódia budou zase moderní provedení malovaných nadrozměrných kraslic,« nastínila Řehulková.

Velikonoční jarmark se bude konat od pátku 31. března do Velikonočního pondělí 10. dubna na prostranství Horního náměstí před vchodem do budovy radnice. Trhy budou v provozu každý den od 10 hodin minimálně do 19 hodin, ale na Velikonoční pondělí pouze do 13 hodin. Na stáncích nebude nouze ani o dobré jídlo regionálních prodejců, kteří nabídlou farmářské výrobky a oblíbený olomoucký gril.

Součástí Velikonočního jarmarku, kterým centrum Olomouce ožije na 11 dní, bude i hudební program. »Chceme podpořit kulturní dění ve městě, a to nejen v době volných velikonočních dní. Program na Horním náměstí proto začne už o prvním dubnovém víkendu, kdy proběhnou dva živé koncerty. Věřím, že jsme spolu s pořadatelem, osvědčeným už z předcházejících let, připravili nabídku, která lidem příjemně zpestří oslavy příchodu jara,« uvedl náměstek primátora Viktor Tichák.

Hudební program Velikonočního jarmarku zahájí v sobotu 1. dubna olomoucká hudební skupina Tak co? od 17 hodin na kterou v neděli 2. dubna naváže od 13 hodin Cimbálová muzika z Valašska. Na Velký pátek od 17 hodin vystoupí na centrálním náměstí skupina Fleret a Bílou sobotu oživí od 13 hodin Cimbálová muzika Cyril a program bude uzavírat na Velikonoční neděli od 14 hodin hudební vystoupení pro děti v podání Strýčka lvíčka na které naváže v 16 hodin divadelní vystoupení na chůdařů eMillion.

Pro děti pořadatelé připravili ve spolupráci s neziskovou organizací YMCA dětské dílničky, které budou na objednání fungovat dopoledne pro školy. Odpoledne si v dílničkách budou moci děti vyrobit jarní brože, uplést pomlázku nebo namalovat vlastní kraslici a to od pondělí do pátku od 14 do 19 hodin a v sobotu a neděli od 10 do 19 hodin.

(mac)

FOTO – olomouc.eu/Daniel Schulz, Blanka Martinovská