Home Pel mel Věda a příroda Kam za teplem a noční tropickou exotikou?

Kam za teplem a noční tropickou exotikou?

Skleník Fata Morgana - prohlídka Džungle, která nespí FOTO - Botanická zahrada Praha

Vždy jste toužili alespoň na chvíli zažít atmosféru tropické džungle a slyšet noční koncerty exotické fauny? Nechat se zalít omamnou vůní květin? Tak přesně takovou možnost nabízí až do ledna pražský skleník Fata Morgana po setmění.

Ponořit se do tmy tropického lesa nabízí skleník v Botanické zahradě Praha formou večerních komentovaných prohlídek. Džungle, která nespí, vás provede tropickými horami i nížinami. Vodopád šumí a skleníkem se nese koncertování tropických žabek a omamná vůně pralesních květů, z nichž některé rozkvétají pouze v noci. Právě ty vydávají omamnou vůni, ze které se vám bude tajit dech.

Průvodci vás zavedou do tří částí skleníků s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu, kde se postupně seznámíte s rostlinstvem tropického a částečně i subtropického klimatického pásma.

Každá prohlídka trvá přibližně jednu hodinu a je určena především pro dospělé a starší děti. Ke skleníku Fata Morgana je možné se dostat vstupem z ulice Trojská 750/194. Netradiční večerní prohlídky potrvají do 28. ledna 2023, a to vždy v pátek a v sobotu. V listopadu a v prosinci v časech 17.10, 17.35, 18.00, 18.25, 18.50 a 19.15 hodin a v lednu v časech 18.00, 18.25, 18.50, 19.15, 19.40 a 20.05 hodin.

Vstupenku na noční komentovanou prohlídku skleníkem Fata Morgana s názvem Džungle, která nespí je třeba rezervovat a zaplatit dopředu na webových stránkách Botanické zahrady Praha. Cena vstupenky pro dospělé činí 250 korun a pro děti od 3-15 let a studenty do 26 let (po předložení studentského průkazu) je vstup za 150 korun.

(mac)

FOTO – Botanická zahrada Praha

Předchozí článekZačal největší sportovní svátek roku. MS ve fotbale odstartovaly ohňostroje a výhra Ekvádoru
Další článekStávající kazašský prezident Tokajev zřejmě získal drtivou většinu hlasů

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here