Home Pel mel Volný čas Kovozoo dnes pořádá úžasný festival strašidel a hororu

Kovozoo dnes pořádá úžasný festival strašidel a hororu

FOTO - kovozoo.cz

Kovozoo ve Starém Městě na Uherskohradišťsku láká na dnešní festival strašidel a hororu. Nabídne 14 stanovišť inspirovaných nejčastěji filmy a pohádkami nebo soutěž o nejlepší kostým. Lidé si budou moci prohlédnout také Teslův transformátor, jedinečný přístroj, který vyrábí blesky. Desátý ročník akce Strašidelná zahrada se uskuteční od dnešních 15 hodin do 21 hodin, sdělila Martina Juřenová z pořádající skupiny společností REC Group.

Strašidelná stanoviště budou rozmístěna po celém areálu Kovozoo a letos i v provozu firmy Kovosteel Recycling. Zaměstnanci firem holdingu REC Group je chystali několik týdnů. »U příprav i samotné akce se dobře bavíme. Soupeříme mezi sebou, kdo bude mít nejoriginálnější stanoviště a výzdobu, komu se podaří nejlépe využít odpadních materiálů ke strašení. Dáváme tímto odpadům druhou šanci, což je v REC Group našim hlavním cílem,« řekl generální ředitel holdingu Bronislav Janeček.

Zatímco v počátcích byla akce určena především dětem, nyní si ji podle organizátorů užijí i mládež a dospělí. »Abychom je také zapojili, tak jsme ve strašení a zvolených tématech poněkud přitvrdili. Máme zde tři stanoviště doporučená pro starší děti a pro dospělé. Třeba středověká mučírna, kde budou repliky mučících nástrojů a technik. Nebo třeba Peklo čertů krampusáků, kteří jsou děsiví už od pohledu, tím spíše, když jim vytvoříte působivé peklo. Letos budou čerti úřadovat ve sklepení více než 100 let staré budovy – bývalého skladiště cukru. Pekelnou atmosféru zde opět vytvoříme pomocí videomappingu, světel a kouře,« popsala Juřenová. Na návštěvníky se kromě Pekla čertů krampusáků II chystají i Piráti z Karibiku, Squid game nebo Zloba královna magie, Středověká mučírna, Perníková chaloupka, a spoustu dalšího.

Na stanovištích plní děti s rodiči úkoly, za něž získávají sladkosti a razítka. V případě dosažení určitého počtu razítek pak mohou soutěžit o ceny. Lidé, kteří dorazí ve strašidelných kostýmech, budou mít slevu na vstupném. Tři nejlepší kostýmy dětí a tří dospělých pořadatelé ocení trofejí vyrobenou z odpadního železa.

Kromě Teslova transformátoru se v doprovodném programu Strašidelné zahrady návštěvníkům představí dětský kouzelník Jakub Koutský. Organizátoři připraví i strašidelný fotokoutek. Otevřená bude podle Juřenové celá Kovozoo plná světýlek a tajemných zákoutí.

Kovozoo nabízí stovky zvířat vyrobených z kovového šrotu. Doplňují je další exponáty, například tramvaj, letadlo, staré zemědělské stroje, vysloužilá hasičská auta nebo buldozery. Dále lze v areálu navštívit muzeum veteránů a vyhlídkové lávky. Připravena je i bohatá nabídka občerstvení všeho druhu ve formě stánků s jídlem. Otevřená bude i jídelna v kongresovém centru, občerstvení u jezírka a u pavouka nebo RECyklovaná kavárna.

Děti do tří let mají vstup zdarma stejně jako osoba ZTP/P +1 osoba doprovod. Návštěvníci této akce v kompletním kostýmu zaplatí vstupné 100 korun a všichni ostatní do 3 let výše 150 korun.

Skupinu REC Group, která areál provozuje, tvoří firmy zabývající se svozem, likvidací, recyklací a zpracováním odpadu.

(mac, čtk)

FOTO – kovozoo.cz