Home Pel mel Volný čas První velká čínská výletní loď domácí výroby dodána

První velká čínská výletní loď domácí výroby dodána

Na snímku pořízeném 4. listopadu 2023 je výletní loď Adora Magic City v Šanghaji na východě Číny. FOTO - Xinhua/Ding Ting

Po pěti letech projektování, stavby a následných zkušebních plaveb byla v sobotu v Šanghaji předána první čínská velká výletní loď domácí výroby Adora Magic City, jejíž první plavba je naplánována na 1. ledna 2024.

Nyní se Číně podařilo postavit letadlovou loď, velkou loď na přepravu zkapalněného zemního plynu a velkou výletní loď – podle Čínské státní loděnice (CSSC) se jedná o nejnáročnější projekty v oblasti stavby lodí.

Výletní loď o délce 323,6 metru a hrubé tonáži 135 500 tun pojme až 5246 cestujících a má celkem 2 125 pokojů pro hosty, uvedla společnost CSSC Shanghai Waigaoqiao Shipbuilding Co., Ltd.. (SWS), výrobce lodi. Loď má 16 podlaží a celkem 40 000 metrů čtverečních veřejné rekreační obytné plochy.

Na snímku pořízeném 4. listopadu 2023 je výletní loď Adora Magic City v Šanghaji na východě Číny. FOTO – Xinhua/Ding Ting

Velká výletní loď je považována za průmyslový komplex a dokončení stavby velké výletní lodi znamená další nárůst celkové síly čínského loďařského průmyslu, uvedl Čchen Kang, generální ředitel společnosti SWS.

Smlouva o projektu a stavbě lodi byla podepsána na prvním mezinárodním veletrhu China International Import Expo v Šanghaji v listopadu 2018.

Za posledních pět let SWS spolupracovala s 361 dodavateli a 1105 podpůrnými podniky, přičemž do stavby lodí se zapojilo více než 5000 inženýrů z 30 zemí. Byla řešena řada klíčových technologií souvisejících s energetickým systémem, prostředím v kabině, vibracemi a hlukem a dalšími oblastmi.

Fotografie ze 4. listopadu 2023 ukazuje interiér výletní lodi Adora Magic City v Šanghaji na východě Číny. FOTO – Xinhua/Ding Ting

Design interiéru lodi Adora Magic City spojuje východní a západní estetiku a kombinuje tradiční a moderní styly. Od hlavního sálu až po divadlo a další hlavní veřejné prostory je rozmístěna řada nástěnných maleb a uměleckých dekorací s motivy starověké Hedvábné stezky a Námořní hedvábné stezky.

Cestující na palubě se mohou těšit na řadu představení, včetně situačních komedií a strhujících hudebních show. Podle společnosti CSSC Cruise Technology Development Co., Ltd., provozovatele lodi, se v divadle, které pojme až 1000 lidí, odehraje hudební drama s názvem Marco Polo: Nevyprávěný milostný příběh.

Fotografie ze 4. listopadu 2023 ukazuje interiér výletní lodi Adora Magic City v Šanghaji na východě Číny. FOTO – Xinhua/Ding Ting

Komerční provoz lodi bude zahájen 1. ledna 2024 v šanghajském mezinárodním terminálu Wu-sung-kchou a rezervace vstupenek na její první plavbu byla zahájena 20. září.

Začne s cestou do severovýchodní Asie, přičemž linka mezi Čínou a zeměmi jihovýchodní Asie bude spuštěna později, uvedl Jang Kuo-ping, ředitel společnosti.

V budoucnu budou také zprovozněny trasa Námořní hedvábná stezka a další linky na střední a velké vzdálenosti, aby poskytly rozmanité možnosti pro cestování kombinující služby na krátké, střední a velké vzdálenosti, dodal Jang.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here