Home Pel mel Kultura Tipněte si! Co má pražská botanická zahrada společného s letním kinem?

Tipněte si! Co má pražská botanická zahrada společného s letním kinem?

FOTO - botanicka.cz/mcusercontent.com

Přemýšlíte, zda jste vlastně letos v létě stihli navštívit letní kino? Pro ty z vás, které to vůbec nenapadlo, nebo jste to prostě nestihli, se naskýtá jedinečná příležitost, jelikož právě dnes se uskuteční úplně první filmové promítání pod širým nebem v Botanické zahradě Praha. Tak neváhejte a užijte si krásný letní podvečer v úžasně netradičním prostředí Botanické zahrady Praha.

Úplně poprvé v historii pražské botanické zahrady se uskuteční za příznivého počasí dvě ojedinělé filmové projekce pod širým nebem, které zpestří a zpříjemní samotný konec prázdnin. Toto letní kino nabídne dnes večer projekci filmu Mamma Mia! a zítra večer se bude jednat o film Babylon, v obou případech vždy od 20 hodin 30 minut v originálním znění s českými titulky.

Letní kino bude připraveno v dolní části zahrady v expozici Stráň za Vinotékou sv. Kláry a v blízkosti Ornamentální zahrady. Během promítání bude zajištěno občerstvení ve Vinotéce sv. Kláry a u stánku pivovaru Svijany. Ke sledování filmu bude možné využít připravených lehátek a lavic, ale je možné si přinést vlastní piknikovou deku.

Kulisy Botanické zahrady Praha dodají nevšednímu letnímu kinu styl a neočekávané kouzlo. Dnes a zítra budou, po standardní zavírací době zahrady v 19 hodin, k dispozici pro vstup do areálu zahrady a na promítání pouze dva vstupy, konkrétně pokladna Bohnice a pokladna Fata Morgána, a to v prodloužené otevírací době do 20 hodin 45 minut.

Pro ty z vás, kteří se rozhodli využít této jedinečné nabídky letního kina v Botanické zahradě Praha, doporučuje zahrada návštěvníkům využít pro přepravu na akci MHD, a to těmito autobusovými linkami:

  • č. 112 z Nádraží Holešovice (stanice metra trasy C) do zastávky Zoo Praha – Troja
  • č. 234 z Nádraží Holešovice (stanice metra trasy C) do zastávky Zoo Praha – Troja nebo Botanická zahrada – Troja
  • č. 234 z Podhoří (přívoz) do zastávky Zoo Praha – Troja
  • č. 144 a 102 ze zastávky Kobylisy (stanice metra trasy C) do zastávky Na Pazderce

Parkování je možné v omezeném počtu na parkovišti botanické zahrady, které se nachází u severní části zahrady a jejího hlavního vstupu z Bohnic (z ulice K Pazderkám). Místa na parkování si však nelze rezervovat a parkovné pro osobní automobil činí 200 korun. Nicméně v okolí zahrady se nachází placené parkovací modré zóny nebo zóny oranžové zpoplatněné.

Filmovou projekci můžete navštívit v rámci standardní vstupenky do botanické zahrady, vstoupíte-li do areálu zahrady během běžné otevírací doby od 9 do 19 hodin a následně v areálu až do doby promítání ve 20 hodin 30 minut zůstanete.

Vstup na promítání a do venkovního areálu po 19 hodině je zpoplatněn za sníženou cenu 95 korun pro dospělé a 85 korun pro děti do 15 let.

Mamma Mia!

Dnešní okouzlující filmovou adaptaci slavného muzikálu Mamma Mia!, z roku 2008 vidělo více než třicet milionů lidí ve sto šedesáti městech světa. Vypráví o svobodné matce, která vlastní malý hotýlek na idylickém řeckém ostrůvku. Chystá se provdat svou dceru Sophii, ta však ještě před svatbou hodlá zjistit, kdo je její otec…

Prosluněná komediální romance, na jejímž výsledném tvaru se vedle scenáristky a zároveň autorky divadelní předlohy Catherine Johnsonové podíleli bývalí členové skupiny ABBA Björn Ulvaeus a Benny Andersson, čerpá svou strhující energii mimo jiné právě z proslulých písní legendárního švédského popového uskupení.

Babylon

Zítřejší film Babylon je multižánrová freska, která nenechá své hrdiny ani diváky vydechnout. Nejdivočejší místo na Zemi, kde vycházejí hvězdy a zase rychle hasnou. Hollywood. Tři příběhy – příběh o muži na vrcholu, o dívce, která na něj šplhá, a o klukovi, který šel kolem, rámují bláznivou a velkolepou filmovou jízdu Damiena Chazella. V hlavních rolích jeho snímku excelují Brad Pitt, Margot Robbie a nováček Diego Calva.

»Chtěl jsem se podívat pod mikroskopem na raná léta filmového průmyslu, na dobu, kdy teprve hledal sám sebe. Líbila se mi neuvěřitelná dynamika té doby a to jak rychle dokázala měnit osudy lidí,« popsal svou motivaci k napsání a natočení výpravného Babylonu režisér Damien Chazelle autor filmů La La Land a Whiplash. Ostatně fakt, že Babylon není »jen« film, ale »filmový zážitek« podtrhuje fakt, že na něm Chazelle a jeho tým pracovali bezmála patnáct let.

(mac)

FOTO – botanicka.cz, mcusercontent.com

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here