Home Pel mel Věda a příroda Týden duchů je v plném proudu a dýňové hody těší zvířata i...

Týden duchů je v plném proudu a dýňové hody těší zvířata i návštěvníky

Týden duchů v Safari Parku Dvůr Králové osvěcují dýňové lucerny. FOTO - safaripark.cz

V Safari Parku Dvůr Králové již běží na plné obrátky oblíbený Týden duchů. Areál zdobí tisíce kilogramů oranžových dýní, které doplňují jídelníček zvířatům, ale také se objevují různě zpracované na menu restaurací. Ale to není vše, ozdobami jsou také tematické africké dekorace v podobě ohromných domorodých masek, v nichž je možné se fotografovat, ale také nejrůznější duchové a kosti. Pracovníci safari parku v areálu každý večer rozsvěcují dýňové lucerny, a ty po setmění dodávají prostorám zoo mimořádnou atmosféru.

Podzimní oslavy oživují i speciální komentovaná krmení zvířat ale dýňové hody, kde se návštěvníci od odborníků dozvědí zajímavosti o daném druhu zvířete, ale také že dýně jsou pro zvířata v jídelníčku spíše zpestřením a jsou pro některá zvířata i vítaným enrichmentem.

Zítra bude dýňové komentované krmení v 11 hodin u drilů černolících a ve 13 hodin 30 minut u hrošíků liberijských. V sobotu na návštěvníky čeká komentované krmení u slonů afrických v 11 hodin a ve 13 hodin pak u lemurů kata. V neděli proběhne komentované krmení v 11 hodin u šimpanzů čego a ve 13 hodin 30 minut také u hrošíků liberijských. Přijďte se podívat na velký zájem a radost zvířat z dýňové nadílky.

Vrcholem týdne duchů je tradičně Strašidelná zoo, které se uskuteční v sobotu 28. října, ale oslavy podzimu zde skončí až o týden později 4. listopadu. Součástí strašidelné zoo je Strašidelná stezka s řadou zastavení, která začne v 16 hodin a skončí v 19 hodin. Ta prostřednictvím více či méně strašidelných úkolů a herních stanovišť provede malé návštěvníky pěší částí safari parku za drobnou odměnou.

Nabídne například určování krmných dávek či bobků zvířat, počítání kostí nebo hod obručí na krk kostlivce žirafy. Na jednom zastavení vyroste během sobotního dne posvátný strom. Ten stejně jako v animistických kulturách Afriky ozdobí ústřižky afrických látek broumovské společnosti Veba.

Startovací karety si bude možné vyzvednout v sobotu 28. října kdykoli od 16 do 18 hodin na obou pokladnách a všech stanovištích strašidelné stezky.

Nabitý program Týdne duchů v Safari Parku Dvůr Králové uzavře 4. listopadu letošní novinka, kterou je komentovaná prohlídka dvounásobně rozšířené expozice Světa koster. Zájemce tam čekají stovky unikátních exponátů včetně nosorožců bílých severních. S odborníkem návštěvníci prozkoumají krásu života po životě a zjistí i mnoho zajímavého o unikátních kosterních sbírkách safari parku. Komentovaná prohlídka vyrazí do Světa koster v sobotu 4. listopadu ve 14 hodin. Ve stejný den proběhnou i dvě dýňová komentovaná krmení a to v 11 hodin u slonů afrických a ve 13 hodin u lemurů kata.

(mac)

FOTO – safaripark.cz

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here