Home Pel mel Volný čas Výstava orchidejí, exotických rostlin a zvířat je v plném proudu

Výstava orchidejí, exotických rostlin a zvířat je v plném proudu

FOTO – Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

V Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích se koná pravidelná Výstava orchidejí, exotických rostlin a zvířat. Nabízí pestrou kolekci orchidejí, bromélií, tillansií a suchomilných rostlin. Je doplněna též exotickými zvířaty. Výstavu lze navštívit každý den až do neděle.

Návštěvníka výstava zaujme nejenom vůní stovek květů, ale i svou pestrou paletou barev. K vidění zde jsou živé orchideje, bromélie a tillandsie, dále rostliny sušších biotopů (kaktusy a sukulenty) nebo masožravé rostliny Markéty Aubrechtové. Flóra je doplněna ukázkou drobných obratlovců z Jihočeské zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou a plazy z Krokodýlí ZOO Protivín. V přilehlé chodbě si pak návštěvníci mohou prohlédnout motýly ze sbírek Jihočeského muzea nebo fotografie orchidejí od Olgy Ettrichové.

Neodmyslitelnou součástí je i poradna pro pěstitele rostlin, která je v provozu po celou dobu konání výstavy. Návštěvníci tak mohou využít odbornosti vystavovatelů a konzultovat s nimi problematiku a nejvhodnější pěstitelské postupy pro své rostliny.

Za vstupné na tradiční výstavu orchidejí, exotických rostlin a zvířat, která probíhá v Českých Budějovicích v hlavní budově Jihočeského muzea do neděle 19. března 2023 zaplatí návštěvník 60 korun, snížené vstupné činí 30 korun a rodinné vstupné stojí 130 korun. Otevřená je každý den od 9 do 17 hodin 30 minut.

Každý 500. návštěvník výstavy obdrží jako dárek orchidej zdarma a každý 1000. návštěvník pak získá orchidej a balíček s pěstitelskými potřebami od ASB Grünland! Rostliny si na výstavě můžete i zakoupit.

V prodeji je zde i nová kniha Orchideje jižních Čech, jejímiž autory jsou David Průša a Václav Šedivý. V ní se dozvíte mnoho zajímavého o těchto rostlinách, které zaujímají v rostlinné říši zcela zvláštní postavení.

Čeleď vstavačovité (Orchidaceae) patří k početně nejbohatším čeledím rostlin na Zemi. Na území Jihočeského kraje se nachází 37 druhů orchidejí a to ve 22 rodech. Ve flóře Jihočeského kraje se můžeme setkat s 58 procenty druhového bohatství orchidejí celé České republiky.

Dvaadvacet vystavovatelů na výstavě zajišťuje pestrost i širokou odbornost a na otázky: Jak se zrodila láska bývalého vojáka k orchidejím? Jak o tyto rostliny správně pečovat? Jakým způsobem loví a tráví kořist masožravky? Dokážou spolknout i obratlovce a je možné je pěstovat doma? návštěvníkům na výstavě odpoví hosté Hany Soukupové, kterými jsou tentokrát pěstitelé orchidejí Karel Willinger a Pavel Roubín a masožravky představí rostlinná fyzioložka Markéta Aubrechtová.

(mac)

FOTO – Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, Facebook/Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here