Home Pel mel Volný čas Zámeckou zahradu v Holešově zaplní historická vozidla

Zámeckou zahradu v Holešově zaplní historická vozidla

FOTO - ČTK/Dalibor Glück

Historická vozidla zaplní nadcházející sobotu zámeckou zahradu v Holešově na Kroměřížsku. Příznivci automobilových a motocyklových veteránů znovu uvidí několik stovek strojů. Součástí oblíbené akce bude také burza. Sraz historických vozů začne v 6 hodin, sdělila Dana Podhajská, mluvčí spolupořádajícího Městského kulturního střediska v Holešově (MKS).

Na organizaci akce se podílí i Honest Veteran Car Club Rožnov pod Radhoštěm. »Začneme hned brzy ráno burzou auto-moto dílů, autodoplňků, starožitností, retro hraček, auto-moto literatury, autokosmetiky a replik auto-moto dílů,« uvedl předseda rožnovského autoklubu Vladimír Šimek.

Od 7 hodin do 9 hodin bude následovat příjezd účastníků a registrace a po 9 hodině začne celodenní zábavní program pro děti i dospělé. »Návštěvníci se opět mohou těšit na vystoupení luhačovického Okrašlovacího spolku Calma. Dámy v róbách ze dvacátých a třicátých let sklidily loni potlesk a obdiv, chybět proto nebudou ani letos,« uvedla Podhajská.

Ředitel MKS Karel Adamík doufá, že pořadatelům bude přát počasí a dorazí hodně lidí, stejně jako loni. »Atmosféra setkání byla tehdy velmi příjemná a spokojení návštěvníci jsou naše nejvyšší meta,« uvedl Adamík.

Organizátoři očekávají podobnou účast jako loni, kdy mohli lidé ve francouzském parku barokního zámku obdivovat 250 historických automobilů a motocyklů. Zájemci si tehdy mohli prohlédnout například vůz Ford T Roadster z roku 1924, kabriolet Praga Lady z roku 1937 nebo automobil Tatra 54 vyrobený v roce 1932. Nechyběl ani závodní vůz Aero Minor Sport z roku 1950, dorazily i historické motocykly, nákladní auta a traktory.

(mac, čtk)

FOTO – ČTK/Dalibor Glück, youtube

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here