Home Pel mel Volný čas Zlínská zoo je plná roztomilých mláďat a má i dárek pro prvňáčky

Zlínská zoo je plná roztomilých mláďat a má i dárek pro prvňáčky

Mládě kuanda obecného FOTO - ZOO a zámek Zlín-Lešná

Prázdniny se dnes chýlí ke konci a pro všechny děti, kteří zítra poprvé ve svém životě usednou do školních lavic, jako již tradičně připravila ZOO a zámek Zlín-Lešná milé překvapení. 1. září budou novopečení prvňáčci oficiálně přivítáni před hlavním vstupem do zoo, a za symbolickou jednu korunu obdrží plnohodnotnou dětskou vstupenku a malý dárek.

Důvodů proč navštívit zlínskou zoo právě teď je celá řada. Jedním z nich mohou být například roztomilá mláďátka, kterých letos rozhodně není v areálu zoo málo a natrefit na ně je možné po celé zoo. Například v amazonské oblasti ve výběhu pod tropickou na návštěvníky čeká početná kapybaří rodina, která se letos v květnu rozrostla o další 4 členy. Jejich dva starší brášky z loňského listopadu pak potkáte v letní expozici u amazonského rybníka. 

Na Velikonoce se v zoo narodil k překvapení chovatelů také kuandu obecný. Sameček Koudy a samička Týna se totiž stali poprvé rodiči. Malý sameček je zatím stále ukryt ve své dutině, ale roste jako z vody a kuráže má na rozdávání. 

Opravdu veselou náladu zažijete i na lemuřím ostrově. Díky novému samečkovi, který se do stávající skupiny připojil v loňském roce, se lemuří rodina zdvojnásobila. Maminkami se staly všechny 4 samičky a jedna z nich je dokonce maminkou dvojčat. Zatímco první čtyři mláďátka se narodila již brzy na jaře, to poslední přišlo na svět až na konci června. 

To však nejsou ani zdaleka jediná mláďátka, na která se můžete těšit. Přírůstků se jako každoročně dočkali také u klokanů, ale také například u prasat savanových či kudu velkých. Nechte se nalákat dávkou roztomilosti a navštivte je osobně.

Dalším důvodem k návštěvě Zoo Zlín, je již zmíněné vítání prvňáčků, které bude probíhat zítra od 9 hodin 30 minut do 15 hodin v prostoru hlavního vstupu. S malým školákem je proto nutno zavítat právě tam. Prvňáčci budou přivítáni a optáni na největší zážitek z prvního školního dne. Bude jim předána vstupenka do zoo za symbolickou jednu korunu a malý dárek. Pokud, ale do zoo zavítají prvňáčci, až po 15 hodině nemusí smutnit, protože vstupenku a dárek obdrží v pokladně zooshopu u hlavního vstupu do zoo.

V neděli 11. září v Zoo Zlín ve 12 hodin odstartuje 12. ročník tradičního turnaje Pétanque mezi zvířaty. Turnaje se může zúčastnit kdokoli, podmínkou je sestavit tříčlenné družstvo a do 8. září zaslat přihlášku na e-mail barotova@zoozlin.eu. Přihlášené účastníky za jejich odvahu odměníme vstupem do zoo zdarma. V turnaji první tři týmy  vyhrají krásné a zajímavé ceny a vítězové obdrží »speciální pohár vítězů«. O pěknou atmosféru také nouze nebude, již jen proto, že s prázdnou neodejde nikdo ze zúčastněných, protože zoo má pro každého účastníka malou pozornost.

(mac)

FOTO – Facebook/ZOO a zámek Zlín – Lešná, ZOO a zámek Zlín-Lešná