Airbus dodal 700. letadlo rodiny A320 smontované v Číně

Evropský výrobce letadel Airbus v pondělí dodal 700. letadlo rodiny A320 smontované na finální montážní lince A320 v Asii (FALA) v severočínském městě Tchien-ťin.

»Toto číslo podtrhuje dlouhodobou a hlubokou spolupráci mezi společností Airbus a čínským leteckým průmyslem,« uvedl George Sü, výkonný viceprezident společnosti Airbus a generální ředitel Airbus China.

»Společnost Airbus je i nadále odhodlána posilovat strategickou spolupráci s Čínou a plnit své dlouhodobé závazky vůči tomuto prosperujícímu trhu,« dodal Su.

Letadlo A320neo se 180 pohodlnými sedadly v ekonomické třídě bylo předáno společnosti Chengdu Airlines.

Podle generálního ředitele společnosti Wanga Shushiho mají Chengdu Airlines nyní 50 letadel Airbus.

Linka FALA v Tchien-ťinu, která byla otevřena v roce 2008, je první výrobní linkou Airbusu zřízenou mimo Evropu. FALA funguje již více než 15 let a stala se vzorem úspěšné čínsko-evropské spolupráce.

Očekává se, že projekt rozšíření Airbusu v Tchien-ťinu, který byl zahájen v září 2023, přispěje k celkovému plánu společnosti na rozšíření výroby rodiny A320, který je podporován globální výrobní sítí 10 finálních montážních linek.

Výrobní síť bude zahrnovat dvě finální montážní linky v Tianjinu (jedna ve výstavbě), dvě ve francouzském Toulouse, dvě v Mobile ve Spojených státech (jedna ve výstavbě) a čtyři v německém Hamburku.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy