Baribalí medvědici zaujala fotopast. Vytvořila 400 selfíček, které dokáží vykouzlit úsměv

Coloradští pracovníci ochrany přírody z Otevřeného prostranství a horských parků města Boulder byli velmi překvapeni po kontrole jedné z mnoha fotopastí s nočním viděním. Z 580 snímků na ní bylo asi 400 snímků jedné medvědice baribala. Informovala o tom na svém Twitteru společnost Otevřená prostranství a horské parky města Boulder.

Krajinu za coloradským městem Boulder obývá mnoho zvířat jako kojoti, bobři, pumy, medvědi baribalové, nejrůznější druhy ptáků a mnoho dalších tvorů. Boulderské oddělení volného prostoru a horských parků, které uvádí jako svou funkci zachování a ochranu přírodního prostředí a půdních zdrojů, se je rozhodlo monitorovat.

Záznamy z kamer a snímky pořízené fotopastmi využívají k mapování zvyků a stanovišť divokých zvířat a ke sledování využívání půdy pro potřeby ochrany oblastí divoké přírody.

Pracovníci monitorující aktivitu volně žijících zvířat byli při kontrole fotopastí ohromeni, když na jedné z mnoha fotopastí rozmístěných po tisících akrech bylo z 580 snímků asi 400 snímků jediného medvěda, uvedla televize NBC News.

Většina zvířat si kamer nevšímá, ale podle stovek fotografií jednoho jedince se zdá, že tato kamera medvědici zaujala.

»V tomto případě projevila medvědice zvláštní zájem o jednu z našich kamer pro volně žijící zvířata a využila příležitosti k pořízení stovek ‚selfie‘,« uvedl v prohlášení pro NBC mluvčí volného prostoru a horských parků Phillip Yates.

»Tyto snímky nás rozesmály a myslíme, že i ostatní,« dodal Yates.

Medvědice je vidět z několika úhlů, celý obličej zírající do objektivu, jen tlapa, vyplazený jazyk, zadní část těla odcházející pryč a různé další záběry.

(mac)

FOTO – Twitter/Boulder OSMP, City Of Boulder Open Space And Mountain Parks

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Byla to taková cesta/výlet z Denveru přes Boudler, Estes Park až k Bear Lake který jsme obešli-v květnu.
    Také jsme měli strach-v té době tam bylo jen pár lidí…
    Ovšem dva dny po “modré” z Luční boudy k Mumlavským vodopádům je nepřekonatelné…!!!
    To je naše České neuvěřitelně nádherné a chutné “kafe”!!!

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy