Home Pel mel Zajímavosti Biden během svého projevu zkreslil několik faktů ze svého životopisu

Biden během svého projevu zkreslil několik faktů ze svého životopisu

FOTO - Twitter

Americký prezident Joe Biden během svého projevu v elektrotechnickém podniku zkreslil fakta ze svého životopisu. Informoval o tom deník New York Post.

»Můj dědeček zemřel velmi mladý. Zemřel v nemocnici, kde jsem se narodil, šest dní před mým narozením,« cituje vydání slova prezidenta. Jak však noviny upřesňují, dědeček amerického vůdce zemřel 26. září 1941 v Baltimoru (Maryland), tedy více než rok před narozením Joea Bidena, který se narodil 20. listopadu 1942 ve Scrantonu (Pensylvánie).

Prezident rovněž uvedl, že byl zařazen na »seznam nejchudších členů amerického Kongresu za posledních 36 let«. Jak však poznamenává New York Post, po svém zvolení senátorem se Bidenovi přestěhovali do sídla o rozloze téměř 930 metrů čtverečních. Prezident také poznamenal, že jeho otec měl středoškolské vzdělání a »neměl možnost jít na vysokou školu«. Publikace tuto informaci vyvrací, neboť Bidenův otec rok navštěvoval prestižní Univerzitu Johnse Hopkinse.

Během veřejného projevu ve státě Wisconsin pak Biden zapomněl na název havajského ostrova Maui, který byl vážně postižen požáry. »Do hašení požárů na Velkém ostrově se zapojily vojenské vrtulníky, protože na Velkém ostrově stále něco hoří,« řekl Biden během projevu, který byl odvysílán na webových stránkách Bílého domu. Jako Velký ostrov se běžně označuje Havaj, největší ostrov havajského souostroví, zatímco katastrofa zasáhla sousední a menší ostrov Maui.

Biden 25. dubna oficiálně oznámil, že se bude ucházet o další funkční období v prezidentských volbách v USA v listopadu 2024. V případě znovuzvolení začne Biden své druhé funkční období ve věku 82 let. Stal by se tak nejstarší americkou hlavou státu v historii. Často se dostává do trapných situací a během projevů se dopouští různých chyb. Republikáni toho využívají v rámci stranického boje a zpochybňují duševní i fyzickou schopnost hlavy státu nadále vést Spojené státy.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here