Home Pel mel Zajímavosti ČR uvidí souboj o »nejvyšší« mrakodrap Evropy

ČR uvidí souboj o »nejvyšší« mrakodrap Evropy

FOTO - Facebook

Střední školy z Brna, Havířova, Kolína, Loun a Pardubic postoupily do českého finále mezinárodní soutěže HSF System Modelium 2023. Národní finále se uskuteční v pondělí 5. června v Ostravě v sídle stavební skupiny HSF System, která je pořadatelem a generálním partnerem soutěže. Šestice finalistů si v národním finále rozdělí 22 500 Kč.

O účast v národním finále usilovalo 32 týmů z 23 středních stavebních škol z celé republiky. »Chtěl bych všem žákům poděkovat za perfektní přístup k zadání soutěže. Modely jsou moderní, nápadité a kvalitně zpracované, takže bylo velmi obtížné vybrat do finálového kola ty nejlepší. Středoškolské týmy odvedly opravdu špičkovou práci,« uvedl generální ředitel a předseda představenstva stavební skupiny HSF System.Jan Hasík.

Národní finále v ČR přivítá talentované stavařky a stavaře (nahoře zleva) z OA a SOŠ gen. F. Fajtla Louny, OSŠP Kolín, SPŠ stavební Havířov, (dole zleva) Střední průmyslové školy stavební Pardubice (první a druhý tým) a Střední školy polytechnické Brno, OSŠP Kolín. Vítěz národního finále si odnese 15 000 Kč. Vlastní ocenění v hodnotě 7500 Kč udělí zaměstnanci stavební skupiny HSF System v ČR.

Čtyři nejlepší stavby z českého finále, doplněné o čtyři nejlepší slovenské stavby, následně postoupí do mezinárodního superfinále. Osm středoškolských týmů z ČR a Slovenska se utká o prvenství v úterý 20. června v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Vítěz superfinále získá 25 000 Kč, stříbrná škola 15 000 Kč a bronzový tým 10 000 Kč. Ocenění v hodnotě 5000 Kč ještě udělí veřejnost prostřednictvím sociálních sítí soutěže HSF System Modelium.

Cílem 15. ročníku mezinárodní soutěže HSF System Modelium bylo vytvořit původní model z vlnité lepenky na téma »Nejvyšší mrakodrap Evropy«. Odborná porota bude na modelech ve finálových kolech posuzovat zejména originální a neotřelý nápad, moderní přístup ke zpracování, kreativitu a invenci.

Pořadatelem a generálním partnerem soutěže je stavební skupina HSF System. Hlavním partnerem soutěže je developerská skupina ANTRACIT. Produktovým partnerem je český Svaz výrobců vlnitých lepenek.

(zmk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here