Home Pel mel Zajímavosti Google představil novou verzi chatbota Bard dostupnou ve 180 zemích světa

Google představil novou verzi chatbota Bard dostupnou ve 180 zemích světa

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Americká společnost Google představila aktualizovanou verzi svého chatbota Bard založeného na umělé inteligenci, která je dostupná ve 180 zemích. Na webových stránkách společnosti Google to oznámila viceprezidentka společnosti Sissy Xiao.

Podle ní bude nová verze kromě angličtiny fungovat i v japonštině a korejštině a brzy bude podporovat dalších 40 jazyků. Zpočátku bylo možné Bard používat pouze v angličtině v USA a Velké Británii.

Nová verze Bardu se bude moci připojit k dalším službám Google – Dokumentům, Disku, Gmailu a Mapám. Chatbot bude také obsahovat PaLM 2, jazykovou neuronovou síť specializovanou na matematiku a logiku.

Chatbot Bard byl představen v únoru letošního roku. Společnost Google vyvinula novou technologii, která má účinně konkurovat společnosti Microsoft Corporation, jež dříve investovala 10 miliard dolarů do vývoje chatbota založeného na umělé inteligenci ChatGPT, schopného pracovat v interaktivním režimu a simulovat lidskou konverzaci.

Meredith Whittakerová, bývalá manažerka společnosti Google a prezidentka nadace Signal Foundation, již dříve uvedla, že svět se stal testovacím polem pro ChatGPT, což by mohlo vést ke zvýšení dohledu a koncentraci velkého množství dat v rukou několika společností.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here