Home Pel mel Zajímavosti Herec Alec Baldwin se přiznal k neúmyslnému zabití kameramanky

Herec Alec Baldwin se přiznal k neúmyslnému zabití kameramanky

FOTO - Wikimedia Commons/Gage Skidmore

Herec Alec Baldwin se přiznal k neúmyslnému zabití v případě zastřelení kameramanky Galiny Hutchinsové při natáčení filmu Rust, informoval o tom deník New York Times.

Podle novin se měl Baldwin dostavit k dnešnímu slyšení, ale rozhodl se, že se ho nezúčastní, a místo toho učinil prohlášení o nevině.

Začátkem února CNN informovala, že státní zastupitelství státu Nové Mexiko herce oficiálně obvinilo z neúmyslného zabití Galiny Hutchinsové.

Státní zastupitelství státu Nové Mexiko již v pondělí zmírnilo obvinění proti Baldwinovi, nyní mu za neúmyslné zabití na place hrozí maximálně 18 měsíců vězení, nikoliv minimálně pět let, jak tomu bylo dříve.

Baldwinovi advokáti již dříve prozradili, že předchozí verze obžaloby vycházela z nových zákonů Nového Mexika přijatých v loňském roce, které zpřísnily tresty za porušení zákona o zbraních a střelivu. Zástupci obhajoby poukázali na to, že zákony nelze uplatňovat zpětně, a proto by měla platit příslušná pravidla platná v době spáchání činu v říjnu 2021.

Podobně byla snížena i obvinění proti osobě odpovědné za zbraň, Hannah Gutierrezové-Reidové.

Baldwin se loni na podzim dohodl s rodinnými příslušníky zesnulé kameramanky, že nebudou proti herci vznášet obvinění z Hutchinsovy vraždy, ale Carmack-Altwasová tehdy uvedla, že Baldwinova dohoda s Hutchinsovou rodinou nebude mít vliv na konečné rozhodnutí o trestním obvinění.

V roce 2021 Baldwin, který se podílel i na produkci filmu Rust, při zkoušce na place westernu vystřelil ze zbraně, která se zdála být nabitá ostrými náboji, nikoli slepými. Hutchins a režisér Joel Sousa byli zraněni. Ten byl po několika hodinách propuštěn z nemocnice, ale kameramanku se zachránit nepodařilo. Natáčení filmu bylo pozastaveno.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.