Skupina předvádí dračí tanec během oslav pátého výročí Konfuciova institutu Vysoké školy finanční a správní (VŠFS) v Praze 14. listopadu 2023. V úterý se zde konala oslava u příležitosti pátého výročí založení Konfuciova institutu VŠFS v Praze. FOTO - Xinhua/Deng Yaomin

Při příležitosti pátého výročí založení Konfuciova institutu Vysoké školy finanční a správní (VŠFS) v Praze se v úterý konala oslava.

Na oslavě byla prezentována umělecká vystoupení včetně čínského dračího tance, přehlídky šatů qipao a tradiční české hudby.

Akce se zúčastnili učitelé a studenti VŠFS, úředníci čínského velvyslanectví a také zástupci Čínské univerzity v Ťi-liangu, univerzity sídlící ve východočínském městě Chang-čou, která v roce 2018 společně s VŠFS založila Konfuciův institut.

Čínský velvyslanec v České republice Feng Piao ve svém projevu na akci ocenil přínos Konfuciova institutu v posledních pěti letech při rozvoji jazykových a kulturních výměn mezi oběma zeměmi a při posilování užších mezilidských vztahů.

Výuka jazyků a kultury je základem a důležitým aspektem mezilidských a kulturních výměn, uvedl Feng a vyjádřil naději, že výuka čínštiny na VŠFS umožní získání dalších odborníků, kteří budou pracovat na prohlubování přátelství mezi čínským a českým národem a na rozvoji bilaterálních vzájemných vztahů a spolupráce.

Bohuslava Šenkýřová, rektorka VŠFS, uvedla, že čeští studenti projevují veliké nadšení pro studium čínského jazyka a čínské kultury. Vysoce ocenila roli Konfuciova institutu při posilování přátelství a kulturních vazeb mezi oběma zeměmi.

Ťiang Chuej, čínský ředitel Konfuciova institutu, uvedl, že institut bude i nadále sloužit jako most k podpoře přátelství mezi oběma národy.

V České republice v současné době působí dva Konfuciovy instituty a dvě jeho učebny.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here