Home Sport Messi dostal nabídku milion dolarů za bišt, ve kterém převzal trofej

Messi dostal nabídku milion dolarů za bišt, ve kterém převzal trofej

FOTO - ČTK/AP

Lionel Messi dostal nabídku jednoho milionu dolarů za bišt, ve kterém při slavnostním ceremoniálu v Kataru převzal trofej pro fotbalové mistry světa. O průhledný plášť, do kterého před týdnem po finálovém vítězství Argentiny nad Francií oblékl Messiho katarský emír Tamim bin Hamad Sání, má zájem ománský právník a poslanec parlamentu Ahmad Barvání.

»Bišt je symbol rytířskosti a moudrosti. Za tento nabízím milion dolarů,« napsal na Twitteru Barvání. »Byl jsem na stadionu a ten moment, kdy emír předal Messimu bišt, jsem prožil na vlastní oči. Tenhle moment ukázal světu, že jsme tu a že tu je i naše kultura,« řekl Barvání listu The National. »Bišt je symbol pro mnoho věcí. Moudrost, odvahu, integritu, velkorysost a autenticitu. A také, a to je nejdůležitější, ukazuje, kdo jsme,« dodal.

Pokud by plášť získal, neplánuje jej nosit. Chce ho vystavit. »Abychom si ten moment hrdosti připomínali a aby nám to pomohlo prožívat ho znovu,« doplnil.

Situace z ceremoniálu, při níž Messi převzal trofeje v dresu překrytém arabským oděvem, vyvolala především v západním světě na sociálních sítích některé negativní reakce. Oslavy vítězství tím podle nich nepatřily výhradně argentinským šampionům, ale i pořadatelské zemi, která dlouhodobě sklízí kritiku zejména kvůli podezření z korupce a porušování lidských práv a pořádáním akcí typu fotbalového MS se snaží vylepšit si image.

(čtk)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here