Home Pel mel Věda a příroda Největší ulovená zlatá rybka na světě váží 30 kilogramů

Největší ulovená zlatá rybka na světě váží 30 kilogramů

Brit Andy Hackett FOTO - Bluewater lakes/Andy Hackett

Britský rybář Andy Hackett chytil druhou vůbec největší »zlatou rybku«, tedy karase zlatého. Úlovek z rybí farmy Bluewater Lakes v bývalé provincii Champagne v severovýchodní Francii vážil 30 kilogramů (bez 63 gramů) a trvalo 25 minut jej vytáhnout z vody, napsal deník The Guardian.

Rybu vysadili majitelé farmy do rybníčku před 20 lety a pro její oranžovou barvu jí přezdívají Karotka. Rybářům se od té doby nedařilo chytit ji. »Vždycky jsem věděl, že tam Karotka je, ale nikdy bych si nemyslel, že ji chytím. Bylo to skvělé, ale taky to bylo prostě štěstí,« popsal svůj úlovek dvaačtyřicetiletý Andy Hackett.

Karotka je křížencem mezi kaprem hladkým a kaprem koi původně vyšlechtěným v Číně. Karas zlatý je běžnou rybou, která ale ve velkém prostředí, například v rybníku, bez přirozeného predátora může dorůst velkých rozměrů.

Bluewater Lakes je kapří farma, která rybářům umožňuje zamluvit si místo a pokusit se chytit obzvláště veliké ryby, které jsou poté opět vypuštěny do vody. Manažer farmy Jason Cowler dodal, že Karotka je »ve výborném zdravotním stavu« a dál žít a růst by mohl dalších 15 let.

Doposud byla považována za největší zlatou rybku na světě, ryba ulovená v roce 2019 Jasonem Fugatem v Minnesotě v USA, která vážila 14,87 kilogramů.

A Karotka je více než dvakrát těžší než jasně oranžový kapr, kterého v roce 2010 ulovil Ital Raphael Biagini na jihu Francie.

(mac, čtk)

FOTO – Bluewater lakes/Andy Hackett, Facebook/Raphael Biagini, Jason Fugate

Předchozí článekI senátoři chtějí, aby část peněz z windfall tax šla územním samosprávám
Další článekVláda jmenovala předsedou sportovní agentury šéfa veslařského svazu Šebka

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here