Home Pel mel Zajímavosti Obrazem: Střední a východní Evropa zavítala do Ning-po

Obrazem: Střední a východní Evropa zavítala do Ning-po

FOTO - CGTN

Maďarské tokajské víno, řecký šafrán z vesnice Krokos v Kozani, český křišťál, polský porcelán, srbské černé lanýže a další. Jen děti by si vybraly jen jedno z toho, dospělí chtějí všechno a v Ning-po to také můžete všechno dostat!

V Ning-po byl v pondělí zahájen 3. Veletrh Číny a zemí střední a východní Evropy a Mezinárodní veletrh spotřebního zboží. Hlavním tématem letošního veletrhu je Posílit praktickou spolupráci do budoucnosti. Veletrhu se zúčastnili politici, diplomaté zastupitelských úřadů v Číně a zástupci společností z více než deseti zemí střední a východní Evropy. Vystavovatelé přivezli více než 5000 druhů svých výrobků v šesti velkých kategoriích, tedy zemědělské produkty, alkohol, kosmetika, výrobky denní potřeby, speciality a obchod se službami. 

Během veletrhu pracuje tým CGTN v první frontě veletrhu a natáčí sérii rozhovorů se zahraničními diplomaty a zástupci společností.

Tentokrát jsme také pozvali zahraniční internetové hvězdy ze střední a východní Evropy, včetně řeckých velvyslankyní cestovního ruchu Marianny Erotokritouové a Sofie Erotokritouové, Martiny ze Slovenska, Marka ze Slovinska a reportéra CGTN z Jižní Afriky.

Prostřednictvím živého vysílání reportérka CGTN Čang Meng a řecké sestry Marianna a Sofia navštívily obchodní a turistickou atrakci Lao-waj-tchan, aby zažily střet a integraci čínské a západní kultury na místě.

Během živého vysílání téhož dne vedly reportérka CGTN Lu S´-žuej a řecké sestry diváky ke speciálním produktům od vystavovatelů ze zemí střední a východní Evropy na slavnostním zahájení veletrhu a odhalily nejpopulárnější výrobky na veletrhu. 

Reportér CGTN Ču Ču vedl rozhovory s obchodníkem s kávou a spotřebiteli v srbském výstavním pavilonu. Mnoho kávových společností ze střední a východní Evropy vstoupilo na čínský trh přes Ning-po. 

3. Veletrh Číny a zemí střední a východní Evropy a Mezinárodní veletrh spotřebního zboží potrvá až do 20. května a bude odhaleno ještě mnoho zajímavého.

(pr)

FOTO – CGTN

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here