Home Pel mel Zajímavosti Odborníci rozhodnou, kde se smí utkat Musk s Zuckerbergem

Odborníci rozhodnou, kde se smí utkat Musk s Zuckerbergem

Amfiteátr Arena di Verona FOTO - Wikimedia Commons /Garonzi Stefania

Techničtí experti zodpovědní za ochranu historických památek budou rozhodovat o přístupnosti konkrétní kulturní památky pro případný duel mezi Elonem Muskem a Markem Zuckerbergem. Oznámil to italský ministr kultury Gennaro Sangiuliano.

»Povolení nevydává politický orgán, ale techničtí odborníci, kteří jsou odpovědní za správu lokalit. Ti nás budou informovat, zda to lze (uspořádat souboj) a zda to bude v souladu s ochranou a zajištěním památek, což je náš hlavní zájem,« řekl televizi RaiNews24. Ministr uvedl, že úřady mohou »dát některé z památek k dispozici k využití«.

Musk vyzval Zuckerberga, šéfa společnosti Meta Corporation, na souboj poté, co se na internetu objevily informace o záměru společnosti spustit aplikaci – konkurenta X (dříve Twitter, vlastněný Muskem). Musk oznámil, že by se souboj mezi nimi mohl odehrát na pozadí »starověkého Říma«, a také uvedl tvrzení, že s italskými úřady vyjednal »epické místo« pro tento souboj. San Giuliano později prohlásil, že s Muskem jednal o »uspořádání charitativní akce« mimo Řím.

V souvislosti se zprávami o pravděpodobném zápase začali nabízet svou kandidaturu na pořádání akce starostové několika italských měst, včetně starostů Pompejí a Florencie. Média nevylučují, že by se pravděpodobný souboj mohl odehrát také ve slavném antickém amfiteátru Arena di Verona.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here