Home Pel mel Zajímavosti Pokrývky hlavy proti opisování na Filipínách pobavily a inspirovaly širokou veřejnost

Pokrývky hlavy proti opisování na Filipínách pobavily a inspirovaly širokou veřejnost

FOTO – ČTK/bbc.com/Mary Joy Mandaneová-Ortizová

Pobavení na sociálních sítích vyvolaly takzvané »klobouky proti opisování«, které si během zkoušek nasadili filipínští studenti na jedné z místních vysokých škol.

Jak informoval zpravodajský server BBC News, vedení školy ve městě Legazpi vyzvalo studenty, aby si na zkoušky vzali pokrývku hlavy, v níž nebudou moci nakukovat ke svým sousedům. A mnozí na výzvu zareagovali improvizovanými výtvory z kartonových krabic, plat na vajíčka a dalších recyklovaných materiálů.

Profesorka Mary Joy Mandaneová-Ortizová řekla BBC, že hledala nějaký zábavný způsob, jak zajistit, že studenti v její třídě na fakultě strojního inženýrství nebudou podvádět. A tento nápad se podle ní ukázal jako »velmi efektivní«.

Původně své studenty vyzvala jen k tomu, aby si vyrobili jednoduché klobouky z papíru, které by bránily pohledu do stran. Ale někteří budoucí inženýři se úkolu zhostili s nečekanou kreativitou a přišli s vlastními nápady, zatímco jiní si nasadili přilby či halloweenské masky, aby splnili zadání.

Fotografie studentů sklánějících se nad testy v rozmanitých pokrývkách hlavy zaplnily sociální i tradiční média a údajně také k podobnému kroku inspirovaly další školy a univerzity, dodala BBC.

Profesorka Mandaneová-Ortizová uvedla, že její svěřenci si letos vedli lépe než v předchozích letech, protože je vědomí zpřísněných podmínek mohlo motivovat k usilovnějšímu studiu. A nikdo nebyl přistižen při opisování.

(mac, čtk)

FOTO – ČTK/bbc.com/Mary Joy Mandaneová-Ortizová

Předchozí článekŠlágr už v osmifinále MOL Cupu: Baník – Sparta, další čtyři souboje prvoligistů
Další článekEvropská unie směřuje do recese, inflace v eurozóně pokořila další rekord