Společnost xAI Elona Muska využije tweety k trénování svého modelu AI

Společnost xAI Elona Muska využije příspěvky na Twitteru k trénování svého modelu umělé inteligence (AI). Podle zakladatele organizace budou odborníci usilovat o vytvoření »nejzvídavější a nejpravdivější« umělé inteligence.

»Myslím, že budeme používat veřejné tweety, které rozhodně nebudou zahrnovat nic soukromého, pro školení, jako to dělají všichni ostatní,« řekl Musk v pátek během živého vysílání na své stránce na Twitteru. Zdůraznil, že jiné společnosti »nelegálně využívají« příspěvky na sociálních sítích k trénování modelů umělé inteligence, ale neupřesnil, které společnosti má na mysli.

Jak Musk poznamenal, xAI se bude snažit vytvořit »co nejzvídavější a pravdu hledající« umělou inteligenci, což je podle něj »nejbezpečnější přístup«. Negativně se však vyjádřil o modelech umělé inteligence, které produkují »politicky korektní a zavádějící« výsledky. »Podle mého názoru je hlavním cílem xAI vytvořit dobrou umělou inteligenci, jejímž cílem je porozumět vesmíru,« řekl podnikatel. Zároveň poznamenal, že je pro regulaci oblasti umělé inteligence.

Podle Muska bude xAI úzce spolupracovat se společností Tesla vyrábějící elektromobily, kterou rovněž vlastní. Jak podnikatel zdůraznil, budou přinášet »vzájemný prospěch«. Nevyloučil, že vývoj umělé inteligence bude použit ke zlepšení systému autopilota společnosti Tesla.

V březnu Musk zaregistroval společnost xAI v Nevadě a na začátku tohoto týdne její vznik oficiálně oznámil. Současně byly spuštěny webové stránky společnosti, na nichž bylo uvedeno, že bude zaměstnávat bývalé zaměstnance společností Google, Microsoft a dalších korporací z technologického sektoru. Musk opakovaně označil umělou inteligenci za slibnou i nebezpečnou technologii.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy