Home Pel mel Zajímavosti Více než 50 miliónů Thajců obdrží příští rok 300 dolarů v národní...

Více než 50 miliónů Thajců obdrží příští rok 300 dolarů v národní digitální měně

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Více než 50 milionů thajských občanů obdrží v prvním čtvrtletí roku 2024 v souladu s volebním slibem strany »Pro Thajce« (Phua Thai) každý 10 000 bahtů (300 USD) v národní digitální měně. Oznámil to nový thajský premiér Settha Thawisin.

Uvedl, že připisování národní digitální měny do elektronických peněženek občanů bude mít pozitivní dopad na hospodářský rozvoj země. »Doufám, že iniciativa bude zavedena v prvním čtvrtletí příštího roku. Před Songkranem (thajský Nový rok slavený v dubnu) bude moci více než 50 milionů Thajců starších 16 let utratit 10 000 bahtů prostřednictvím systému digitální peněženky. V celém Thajsku bude rozděleno více než 560 miliard bahtů (16 miliard USD),« citoval premiéra deník The Nation.

Uživatelé chytrých telefonů si budou muset nainstalovat speciální aplikaci, aby mohli digitální peníze přijímat. Mohou je také přijímat prostřednictvím osobního kódu vydaného držitelům národního průkazu totožnosti. Finanční prostředky mohou být utraceny pouze v okruhu 4 kilometrů od místa bydliště, a to do šesti měsíců od jejich obdržení.

Thajská Sněmovna reprezentantů a Senát Národního shromáždění na společném zasedání v úterý potvrdily Thaweesina z Phua Thai ve funkci premiéra. Šedesátiletý bývalý podnikatel získal v 750členném Národním shromáždění potřebnou prostou většinu, aby se mohl stát thajským premiérem. Podpořilo ho 482 zákonodárců, 165 bylo proti a 81 se zdrželo hlasování. Nyní, více než tři měsíce od parlamentních voleb, bude strana Phua Thai a koalice, kterou vede, sestavovat novou vládu.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here