Zahradní houpačka udělala z divoké pumy hravé kotě

Hravou stránku líté šelmy se podařilo zachytit nastraženou kamerou muži v americkém státě Colorado. Natočil, jak se dospělá puma americká změnila na hravé přerostlé kotě a stačila na to jedna podomácku vyrobená houpačka.

Jak napsal list The Wichita Eagle, Thaddeus Wells nastražil kameru na noční vidění nedaleko pramene, kam se chodí krmit divoká zvěř. Doufal, že se mu podaří natočit medvědí mláďata. Ale namísto toho kamera zachytila pumu, jak si hraje s houpačkou.

Na záběrech je vidět vrcholového predátora, jak je nejprve trochu překvapený, když se to, co pokládal za kládu, pohne. Ale pak už se plně nechá okouzlit věcí, co se pohupuje sem a tam.

»Když jsem viděl reakci té pumy na houpačku, rozesmál jsem se a okamžitě jsem se do ní zamiloval. A kdo taky ne?« řekl Wells místnímu tisku. »Je zřetelně vidět, co se jí přitom honí v hlavě. Nejdřív vypadá překvapeně, že se to hýbe, ale pak si začne hrát,« dodal s netajeným úsměvem.

Puma americká, známá také jako horský lev, kaguár, stříbrný lev a případně i panter, je druhá největší kočkovitá šelma Ameriky a čtvrtá největší na světě. Odhaduje se, že jen v americkém státě Colorado jich žije ve volné přírodě až 7000. Samci mohou dosáhnout váhy téměř 70 kilogramů.

(mac, čtk)

FOTO – ČTK/youtube/Thaddeus Wells

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy