Home Pel mel Zajímavosti Zaměstnanci v thajské zoo se učí netradičním lovem falešného pštrosa

Zaměstnanci v thajské zoo se učí netradičním lovem falešného pštrosa

FOTO – Facebook/Chiang Mai Zoo

Jeden z chovatelů v thajské zoo se převlékl za pštrosa, na záda si připevnil péra, na hlavu si nasadil maketu pštrosí hlavy a choval se jako pštros, který právě utekl z výběhu. Jeho řádění zastavili kolegové chovatelé, kteří na něj hodili rybářskou síť. Neobvyklá podívaná byla součástí nové pedagogické metody pro personál zoo, napsal The Guardian.

Pštros je sice nelétavý pták, ale zoo ve městě Čiang Maj v Thajsku nechce nic ponechat náhodě. Její ředitel představil plán nácviku různých krizových situací, které mohou nastat při chovu zvířat. Zaměstnanec převlečený za pštrosa tak například musel utéci z pštrosího výběhu, aby se ostatní naučili, jak správně splašeného pštrosa odchytit.

Pštros je největší pták na světě, může měřit až 2,7 metru a vážit 160 kilogramů. Když je vystrašený, dokáže běžně běžet až 70 kilometrů za hodinu. V ohrožení je schopný mocným kopnutím usmrtit lva nebo jiného predátora.

Zatím není jasné, zda bude zoo, která chová zhruba 400 druhů zvířat, stejným způsobem nacvičovat také péči o pandy, hrochy nebo tučňáky, uzavřela The Guardian.

(mac, čtk)

FOTO – Facebook/Chiang Mai Zoo

Předchozí článekNejvětší loď britského námořnictva ohlásila další poruchu, za dva roky byla na moři 90 dní
Další článekZodpovědné hraní. Dlouhá cesta regulace hazardních her