Home Pel mel Zajímavosti Zamilované mládě pandy velké se nemohlo vzdát své oblíbené ošetřovatelky

Zamilované mládě pandy velké se nemohlo vzdát své oblíbené ošetřovatelky

Zamilované mládě pandy velké se nemohlo smířit s tím, že jeho oblíbená chovatelka odchází, a snažilo se ji všemi možnými triky přitáhnout zpět, aby se mu ve výzkumném centru v jihozápadní čínské provincii Sečuán věnovala více.

Na nedávném videu se zdálo, že huňatý medvídek jménem Jiran se po skončení krmení zoufale snaží strávit více času se svou milovanou chovatelkou. Když se chovatelka otočila k odchodu, mládě ji objímalo a přetahovalo se o ni tlamou i tlapkami, čímž prosilo o další společnost a o více něžné péče ze strany tvrdě pracující chůvy.

Všechna její uklidňující objetí a jemné poplácávání se však ukázaly jako neúčinné na Jirana, který odmítal nechat zaneprázdněnou ošetřovatelku odejít. V jednu chvíli přehnaně horlivý medvěd dokonce strhl ošetřovatelce síťku na vlasy, jak se jí stále zoufaleji snažil udržet.

Nějakou dobu trvalo, než se chovatelce konečně podařilo vymanit ze sevření zlomyslné pandy, která pak vypadala trochu sklesle, když ho konečně odrazila.

Samec pandy Jiran se narodil 29. června loňského roku v Čínském centru pro ochranu a výzkum pand velkých (CCRCGP) v Sečuánu. Barva jeho tělesné srsti nese jedinečný šedý nádech, což je rys, který se v jeho rodině vyskytuje, a tím se od ostatních mláďat v centru odlišuje.

CCRCGP je přední světovou institucí pro chov a ochranu pand velkých, známou jako jeden z čínských národních pokladů.

Centrum vytvořilo globální platformu pro spolupráci a výměnu týkající se pand velkých s 18 zahraničními zoologickými zahradami ze 16 zemí a regionů, stejně jako s 39 domácími institucemi zabývajícími se chovem zvířat a více než 10 vědeckými výzkumnými ústavy.

Video bylo natočeno prostřednictvím platformy iPanda, která poskytuje nepřetržité živé přenosy ze života a aktivit pand v přírodních rezervacích jihozápadní Číny.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here