Home Prezidentské volby V pobytových zařízeních v ČR se zítra o prezidentovi rozhodovat nebude

V pobytových zařízeních v ČR se zítra o prezidentovi rozhodovat nebude

ILUSTRAČNÍ FOTO - ČTK/Václav Šálek

V pobytových zařízeních v Česku se ve čtvrtek o budoucím prezidentovi rozhodovat nebude. Žádné z nich podle informací, které dnes ČTK získala od krajských úřadů a pražského magistrátu, nebylo uzavřeno kvůli koronavirové nákaze. Lidé ve zdravotnických zařízeních nebo domovech pro seniory tak budou moci vybírat hlavu státu ve standardním pátečním nebo sobotním termínu.

Ve Středočeském kraji není žádné pobytové zařízení, které by bylo kvůli nákaze covidem-19 uzavřené, volby se tam tedy ve čtvrtek konat nebudou, řekl mluvčí hejtmanství David Šíma. Stejně tak ani v Plzeňském kraji není žádné uzavřené pobytové zařízení, kde by se ve čtvrtek konaly prezidentské volby, řekl vedoucí odboru vnitřních věcí krajského úřadu Jan Nový. Volby by se ve čtvrtek neměly konat ani v žádné z nemocnic. Podobně je na tom Praha a Jihočeský kraj.

»Žádné sociální zařízení zřizované Karlovarským krajem v karanténě nemáme ani nemáme informace, že by někdo s covidem chtěl volit,« řekla mluvčí kraje Jana Pavlíková. Zájem o hlasování v prezidentských volbách nemají v kraji ani v nemocnicích v Karlových Varech či Chebu. Karlovarská nemocnice má dva pacienty s koronavirem, chebská žádného. V Ústeckém kraji není žádná krajské pobytové sociální zařízení, kam by se vydali volební komisaři s urnou, řekla mluvčí kraje Magdalena Fraňková.

V Libereckém kraji není podle Pavlíny Kroupové z krajského úřadu uzavřené ani jedno pobytové zařízení. Ani v Královéhradeckém kraji nebylo k dnešnímu dopoledni hlášené žádné zdravotnické zařízení či zařízení pobytových sociálních služeb, které by bylo kvůli koronaviru uzavřené. »Žádné uzavřené pobytové zařízení v tuto chvíli nahlášené nemáme, ani jsme ke včerejší (úterní) 16.00 neměli nahlášeného žádného voliče, který by hlasoval do zvláštní přenosné volební schránky,« řekl dnes mluvčí kraje Dan Lechmann.

V Pardubickém kraji aktuálně není pobytové zařízení, které je kvůli koronaviru zavřené, uvedla úřednice krajského úřadu Klára Norková. Na Vysočině nejsou uzavřená pobytová zařízení s nemocnými covidem-19, kde by mělo být ve čtvrtek zajišťované hlasování v prezidentské volbě. »Prozatím platí, že není třeba ve čtvrtek tuto službu zajišťovat,« sdělila mluvčí kraje Jitka Svatošová.

»Zatím nemáme informaci o tom, že by bylo některé pobytové zařízení uzavřeno z důvodu nemoci covid-19. Předpokládám, že nic takového v regionu není,« řekl Peter Garláthy z olomouckého krajského úřadu. »Včera (v pondělí) nám psala hygienická stanice, že žádné pobytové zařízení nezavřeli. Nepředpokládáme tedy, že ve čtvrtek budeme mít hlasování v uzavřeném sociálním nebo zdravotním zařízení,« uvedla Pavlína Nováková z kanceláře zlínského hejtmana. Podobnou informaci poskytl i moravskoslezský krajský úřad.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here