Home Sport Adam Ondra získal stříbro v pražském závodě Světového poháru v boulderingu

Adam Ondra získal stříbro v pražském závodě Světového poháru v boulderingu

FOTO - Facebook

Adam Ondra získal stříbro v pražském závodě Světového poháru v boulderingu. Ve finále zdolal všechny čtyři cesty. Stejně úspěšný byl ale i Korejec I To-hjon, jenž vyhrál díky menšímu počtu pokusů. Bronz získal Francouz Mejdi Schalck. Ten byl na třech finálových boulderech naprosto suverénní, ale s trojkou si neporadil.

Český reprezentant druhým místem skvěle vstoupil do sezony, která vyvrcholí srpnovým mistrovstvím světa v Bernu. Při nástupu na první boulder Ondrovi před zhruba čtyřmi tisícovkami fanoušků zazněl hit Ivana Mládka Prachovské skály. Třicetiletý český reprezentant pak na šestý pokus zdolal úvodní »problém«, při kterém musel dvakrát přeskakovat mezi jednotlivými prvky. To není jeho oblíbená technika.

Druhý boulder mu sedl výborně. Už napoprvé sahal po vrcholu, ale nakonec ho udržel napotřetí. Na většinu soupeřů ale ztratil, protože čtveřice finalistů vylezla tento boulder napoprvé.

Třetí boulder vyžadoval velký cit pro rovnováhu, chyty byly mnohdy miniaturní. Ondra si s ním na druhý pokus poradil a výrazně si polepšil. Většina jeho soupeřů totiž měla s touto cestou velké problémy. Vylezl ji už jen Korejec I To-hjon a Ondra poskočil z průběžné páté pozice na druhou příčku.

Nejhůře stříbro si zajistil, když na první pokus vylezl závěrečný boulder. I To-hjon pak ale byl stejně úspěšný. Na první pokus Korejec vylezl tři ze čtyř cest, jen na tu první potřeboval pokusy dva. Ondra na zdolání vrcholů spotřeboval třináct pokusů.

SP ve sportovním lezení v Praze:

Bouldering: 1. I To-hjon (Korea), 2. Ondra (ČR), 3. Schalck (Fr.).

Průběžné pořadí SP: 1. Schalck 2690 bodů, 2. Narasaki (Jap.) 2505, 3. I To-hjon 2080, …18. Ondra 805.

(zmk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here