Basketbalisté podlehli Černé Hoře a o MS si mohou jen nechat zdát

Čeští basketbalisté dnes v Pardubicích v kvalifikaci mistrovství světa prohráli 56:65 s Černou Horou a po třetí porážce za sebou přišli o šanci na postup.

»Jsem trochu zklamaný, protože si myslím, že jsme tenhle zápas mohli vyhrát. V obraně jsme dostali 65 bodů, a to jsou zápasy, které se mají normálně vyhrávat. Myslím, že jsme udělali hodně chyb a špatných rozhodnutí v útoku,« řekl novinářům trenér Ronen Ginzburg.

Češi se museli obejít bez několika hráčů včetně opor Tomáše Satoranského, Jana Veselého a Víta Krejčího. Nastoupit nemohli ani Patrik Auda a zranění Ondřej Sehnal, David Jelínek a Jaromír Bohačík. Šanci proto dostalo několik nováčků.

»Musíme být ale realističtí. Někteří hráči teď nejsou v nejlepší formě, ale tak to je. Jsem spokojený s tím, jak své minuty využili Richard Bálint, David Böhm nebo Viktor Půlpán. Ano, jsem zklamaný, ale nemohu si stěžovat na hráče, kteří odvedli své současné maximum,« uvedl izraelský kouč.

Zdravotní problémy museli řešit i hosté. Po čtyřech minutách hry totiž Černá Hora přišla o největší hvězdu Kendricka Perryho, který se zranil při střele a do zápasu už nezasáhl.

První poločas byl dlouho vyrovnaný. Úvodní čtvrtina skončila 15:15, ve druhé ale českému týmu nevyšly poslední tři minuty a domácí odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 24:33.

O výsledku definitivně rozhodlo třetí dějství. Výběru trenéra Ronena Ginzburga se přestalo dařit v útoku a především na doskoku a jeho ztráta před poslední čtvrtinou narostla na 16 bodů.

Závěrečnou část sice domácí začali sedmi body bez odpovědi, ale Černohorci drama nedovolili. Znovu si vzali dvouciferné vedení a poté už náskok bez problémů udržovali.

Nejlepším střelcem českého týmu byl Vojtěch Hruban se 14 body, o jeden méně zapsal Tomáš Kyzlink. První tři minuty za národní tým v závěru odehrál David Böhm a připsal si dvě trojky.